Bu yazımızda sizlere 0x (ZRX) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

0x (ZRX) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi ZRX Coin

Bu yazımızda sizlere 0x (ZRX) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

0x (ZRX) Nedir ve Nasıl Çalışır?

0x, Ethereum tabanlı varlıkların eşler arası (P2P) değişimini kolaylaştıran bir protokoldür. 0x Labs tarafından oluşturulan protokol, değişim işlevine ihtiyaç duyan tüm geliştiriciler için açık bir standart ve temel DeFi yapı taşı görevi görür.

0x, Ethereum tabanlı varlıkların eşler arası (P2P) değişimini kolaylaştıran bir protokoldür. 0x Labs tarafından oluşturulan protokol, değişim işlevine ihtiyaç duyan tüm geliştiriciler için açık bir standart ve temel DeFi yapı taşı görevi görür. 0x güvenli, denetlenmiş akıllı sözleşmeler sunar; 0x ekosistemine göre uyarlanmış geliştirici araçları; merkezi olmayan bir küresel P2P sipariş defteri; ve artan sayıda borsa ağından kaynaklanan toplu likiditeye kolay erişim sağlayan bir API.

ZRX, 0x'in yerel yönetişimi ve stake etme tokenıdır. ZRX'e sahip olmak, protokolün nasıl geliştiği konusunda size bir söz verir ve token sahipleri de ETH likidite ödülleri kazanmak için tokenlerini stake edebilir.

2017'de "tüm değerlerin serbestçe akabileceği, tokenlaştırılmış bir dünya yaratma" misyonuyla başlatılan 0x, tüm değer biçimlerinin halka açık blok zincirlerinde belirtilmiş olduğu bir dünya öngörüyor. Bu, itibari para birimleri, hisse senetleri, emtialar, tahviller, borçlanma araçları, gayrimenkul, video oyunu öğeleri, yazılım lisansları, dijital koleksiyonlar, kişisel tokenlar ve çok daha fazlasını içerir.

Diğer özgürce oluşturulabilir DeFi yapı taşlarıyla birlikte 0x Labs, geçmişte var olan herhangi bir sistemden daha verimli, şeffaf ve eşitlikçi bir küresel finans sistemi oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu yeni altyapının, aracıların katmanlarını ortadan kaldırarak ve bireylere daha fazla mali egemenlik sağlayarak, açık kaynak kodda ücretsiz olarak kullanılması ve çalıştırılması amaçlanıyor.

0x üzerine inşa edilebilecek şeylerin bazı örnekleri şunları içerir:

Y pazarında X varlığı için merkezi olmayan bir borsa

Dijital ürünler için ebay tarzı bir pazar yeri

Piyasa yapıcılık veya arbitraj ticaret botu

Çalışması için likidite ve takas gerektiren bir DeFi protokolü (ör. Türevler, borç verme veya opsiyon protokolü)

Tezgah üstü (OTC) ticaret masası

Ayrıca 0x, borsanın uygulamanın temel amacı değil, bir özellik olduğu mevcut herhangi bir uygulamaya entegre edilebilir. Bu uygulamalar şunları içerebilir:

Oyun içi para birimleri veya öğeler içeren oyunlar

Kullanıcıları token alışverişi yapmak isteyen dijital cüzdanlar

Portföy yönetim platformları

Bu yazı itibariyle, 0x protokolü çok sayıda kripto para birimi projesine entegre edildi ve ticaret hacminde milyarlarca dolar üretti. . Haziran 2020'de 0x Labs, basitliğe ve sezgisel bir kullanıcı deneyimine odaklanan bir DEX toplayıcı olan Matcha'yı piyasaya sürdü. Expedia ve Seyahat için Kayak'a benzer şekilde Matcha, artan sayıda değişim ağında en iyi fiyatları bulmak için 0x API'yi kullanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ