Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, token kilidinin açılmasının programlarının bir parçası olarak bir yıl önce gerçekleştiğini açıkladı.

1,4 Milyar Token Hakediş Sözleşmelerinden Çıkarken Polygon

Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, token kilidinin açılmasının programlarının bir parçası olarak bir yıl önce gerçekleştiğini açıkladı.

Polygon, Vesting sözleşmelerinden serbest bırakıldıktan sonra tokenin nereye taşınacağına dair ayrıntılı bir bilgi verdi.

Bugün erken saatlerde Blockworks araştırmacısı Sam Martin'den bir tweet, "1.4 milyar MATIC jetonunun veya toplam arzın yüzde 14'ünün son bir saat içinde hakediş sözleşmesinden serbest bırakıldığını" belirttiği endişeleri artırdı.

Tweet, özellikle bu hareketin arkasındaki nedeni bulmak isteyen Polygon topluluğundan yeterince ilgi topladı. Ancak, Polygon'un kurucusu Sandeep Nailwal, spekülasyona son vererek hemen bir yanıt buldu.

Nailwal, fonların kilidinin bir yıldan fazla bir süre önce açıldığını kaydetti. Nailwal, Twitter hesabında şunları yazdı:

Bu, hak kazanmaya göre 1 yıl önce açılmış olan jetonlardan planlanmış bir hareketti. Bunlar staking, vakıf hazinesi vb.

Ayrıca, Polygon'un çok yakında tokenlerin hakediş sözleşmelerinden hareketiyle ilgili büyük bir duyuru ile geleceğini de sözlerine ekledi. Sam ayrıca kilit açmayı gösteren blok zinciri işlemlerinin ekran görüntüsünü de paylaştı. Ekran görüntüsü, Polygon'un hakediş projelerinden projenin farklı sektörlerine dokuz ayrı işlemde fonların hareketini gösterir.

MATIC Tokenlerinin Hareketi

Ekran görüntüsünde görünen dokuz blok zinciri işleminden yedisi, her biri 25 milyon MATIC tokenidir. Polygon, Vested sözleşmelerinden çıkan tokenlerin tam bir dökümünü verdi.

640mil MATIC arzının %6.4'ü , bu token miktarı doğrudan Polygon kurucu ortakları tarafından stake edilecektir. Polygon'a göre, programa göre iki hak kazanma kilidi içerir . Ekim 2021 (320.000.000) ve Nisan 2022 (32.000.000).

546milyon  MATIC arzının %5,46'sı Polygon Foundation bu arzı elinde tutacak ve her zaman takip için hazır olacak. Yukarıdaki ile aynı hakediş programına sahipler. Polygon, “Her zaman olduğu gibi, ekip, vakıf cüzdanlarından herhangi bir harekette topluluğu önceden güncelleyecektir” dedi.

200mil  MATIC arzının %2'si.Bu, programa göre Mayıs-Aralık 2021 döneminden kazanılmış tokenlerin staking ödüllerini içerir.

MATIC Fiyatı Baskı Altında

Haberin ardından, Polygon'un yerel kripto para birimi MATIC, baskı altında işlem görüyor. Ancak uzmanlar, bunun daha geniş piyasa düzeltmesinin bir parçası olduğuna ve tokenlerin kilidinin açılmasıyla hiçbir ilgisi olmadığına inanıyor.

Basın saatinden itibaren MATIC, token başına 85 sentlik bir fiyatla yüzde 6.34 düşüşle işlem görüyor. Temmuz ayının son ayında, Polygon'un MATIC kripto parası, daha geniş pazar toparlanmasında olağanüstü bir ralli yaşadı. MATIC fiyatı Temmuz ayında yüzde 90'dan fazla arttı.

Ayrıca, pek çok MATIC yatırımcısı haberlerden rahatsız görünmüyor. Yatırımcı topluluğunun büyük bir kısmı Polygon ekibine güveniyor.

Geçen ay Polygon ekibi, platformuna zkEVM'yi tanıtarak büyük bir ölçeklenebilirlik duyurusu yaptı. Bu özellik, kullanıcıların Ethereum akıllı sözleşmelerini kodda herhangi bir büyük değişiklik yapmadan Polygon blok zincirine taşımasına olanak tanır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ