Thodex'ten sonra kripto para dünyası bu sefer de bir milyar liralık vurgunla gündeme geldi. Turgut V. isimli şüpheli, bin 500 kişiden topladığı yaklaşık bir milyar lira değerinde Dogecoin ile sırra kadem bastı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmış durumda. Şüpheliye inandığını ve mağdur hale geldiğini belirten Ecem Ashyrova "12 milyon TL zararım var şu an. Yüzde yüz kazanacağımız vaat edilmişti ama elimizdeki avucumuzdaki gitti" açıklamasında bulundu.

Yurt Dışına Çıkış Yasağı Konuldu

TV 100'den Hilal Yıldırım'ın haberine göre, Turgut V. bin 500 kişiden topladığı yaklaşık 1 milyar TL değerinde Dogecoin ile sırra kadem bastı Turgut V'nin yurt dışına çıkışı yasaklandı.

Habere göre, soruşturmanın bir numaralı şüphelisi Turgut V. birebir görüşmeler ve lüks mekanlarda tanıtımlar düzenleyerek yatırımcıları ikna etti. Yatırımcıları bir Telegram sayfasında toplayarak ellerindekilerini kendi sistemine aktarmalarını sağladı. Tam bin 500 kişi bu sisteme Dogecoin'lerini yatırdı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Soruşturmada yer alan bilgilere göre, ilk üç aydan sonra piyasa değeri yaklaşık 1 milyar TL olan coinleri toplayan şüpheli sistemi erişime kapattı. Turgut V. de kayıplara karıştı. Dolandırıldıklarını anlayanlar savcılığa başvurdu. Turgut V. ve beraberindeki 11 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı.

Tv100’e açıklamalarda bulunan Ecem Ashyrova "4 milyon Doge coin yatırdım. 12 milyon TL zararım var. 40 günlük bir paketle yüzde yüz kazanacağımız vaat edilmişti ama elimizdeki avucumuzdaki gitti" ifadelerini kullandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ