Illuvium'un ku​​​​​rucu ortağı Kieran Warwick, geçen yıl 300 dolara satın aldıktan sonra Axie Infinity'deki sanal bir arsayı 28.000 dolara sattı.

1 Yılda Yüzde 9.200’lük Kazanç: İşte Kripto Ayrıntısı

Illuvium'un kurucu ortağı Kieran Warwick, geçen yıl 300 dolara satın aldıktan sonra Axie Infinity'deki sanal bir arsayı 28.000 dolara sattı.

Devasa kazanç

Yakında çıkacak olan NFT destekli oyun metaverse Illuvium'un kurucu ortağı Kieran Warwick, Axie Infinity metaverse'den satın aldığı sanal bir arsayı %9,000'den fazla kazanç elde ederek sattığını açıkladı.

Synthetix'in kurucusu Kain'in kardeşi Warwick, arazileri 2020 ortalarında satın aldığını anlatıyor ve o zamanlar dijital arazi için “çok fazla kullanım durumu olmadığını” ve metaverse reklamcılığının ve madenciliğin henüz kamu hizmetleri olarak yaygın hale gelmediğini belirtiyor.

Arsayı 300 dolara satın aldı ve bir yıl sonra 13 Temmuz'da 28.000 dolara satışını duyurdu.

Görünür bir fayda olmamasına rağmen, Warwick, "metaverse'i inşa etme vaadine" dayanarak Axie Infinity'ye "biraz" yatırım yaptı. Oyuncular hala Axie'nin arazisi için işlevsellik oluşturmasını beklerken, Kieran, arazilerin değerinin geçen yıl yüzde binlerce arttığını belirtiyor.

“Temelde spekülasyondu, sadece şu anda yükselen bu yeni oyun paradigması olan kendi içinde kazanın yaklaşımının bu oyuna çok fazla oyuncu getireceğini düşündüm. Ne olursa olsun, nadir bulunan bir arsa alırsam, bir miktar para eder.”

Warwick, dört metaverse projesinde dijital araziye yatırım yaptı, ancak yalnızca Axie Infinity ve Mars adını verdi.

"Önümüzdeki birkaç yıl içinde büyüyeceğini düşündüğüm tüm farklı oyunlarda yer almak istiyorum."

Yatırım yaklaşımı

Yatırım stratejisini fiziksel gayrimenkule benzetiyor ve yatırımcıların belirli bir banliyödeki emlak fiyatlarının değer kazanıp kazanmayacağını tahmin etmeye çalışırken yeni gelişmeler ve diğer büyüme belirtileri aradıklarını belirtiyor.

Warwick, "Metaverse'de tamamen aynı prensip. Popülerlik olacağını ve yanınızda başka insanlar inşa edeceğini düşünüyorsanız [...] o zaman bu arsaları satın almak hiç de kolay değil. Neredeyse her durumda, çok nadirdirler." ifadesini kullanıyor.

"10.000 arsa basarlarsa ve aniden bir milyon oyuncu olursa, oradaki kıtlığın gerçekten bir cazibe yaratacağını görebilirsiniz."

Arazi üretken bir varlık olabilir

Warwick, spekülatif satın al ve hodl oyunlarının ötesinde, sanal emlak yatırımcılarının arazilerini işe koyabileceğini vurguluyor ve Decentraland'deki birçok arazi sahibinin oyundaki arsalarında reklamlara ev sahipliği yaptığını belirtiyor.

Warwick, şu anda “reklam fırsatlarının muhtemelen en büyük kullanım durumu” olduğunu düşünürken, meta veri merkezleri büyüdükçe sanal arazi için hizmetlerin “sonsuz” olacağını tahmin ediyor.

Warwick ayrıca kendi projesinin yakında arazi satmaya başlayacağını açıkladı ve Illuvium'un sanal arsalarının "ilk günden itibaren bir kullanım durumu" olacağını vurguladı.

Illuvium'un sanal toprak sahiplerinin oyun içindeki eşyaları üretmek için kullanılan oyun içi bir mineral için madencilik yapmasına izin veren bir mini oyuna ev sahipliği yapacağını söyledi.

Warwick, Illuvium'un gayrimenkulünün tek faydasının spekülasyon olmasını istemediğini vurgulayarak, "Yalnızca araziniz varsa onu çıkarabilirsiniz, bu yüzden hemen bir kullanım durumu var. İnsanların satın aldığı durağan bir şey ve sadece başkası satın almak istiyorsa önemlidir.” ifadesine yer veriyor.  

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ