Coinbase CEO'su Brian Armstrong, 1 milyar kişinin on yıl içinde blockchain ekonomisine katılacağını açıkladı.

10 Yıl İçinde Sizce Kaç Kişi Kripto Para Ekonomisine Katılacak: İşte Cevabı

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, 1 milyar kişinin on yıl içinde blockchain ekonomisine katılacağını açıkladı.

Kripto borsası Coinbase'in kurucu ortağı ve CEO'su Brian Armstrong, blockchain ekonomisine katılan insanların sayısının önümüzdeki yıllarda katlanarak artacağını söyledi.

37 yaşındaki milyarder Forbes'a yaptığı açıklamada insanlığın “daha küresel, daha adil, daha özgür ve daha verimli” bir finansal sisteme mahkum edildiğini ve şu anda blockchain tabanlı varlıklarla uğraşan 50 milyon insanın önümüzdeki on yıl boyunca sayısının 1 milyara ulaşacağını ifade ediyor.

Bitcoin ve blockchain teknolojisi, ölçekleme sınırlamaları ve hala milyarder Warren Buffett ve iktisatçı Nouriel Roubini gibi sert eleştirilerle karşılanıyor ve Armstrong, kripto para biriminde iyileştirme için çok yer olduğunu itiraf ediyor.

Küresel ekonomi için bir değişim aracı olarak Bitcoin'in eksikliklerini giderebilecek potansiyel çözümler olduğunu söyleyen Armstrong, “bunlar arasında, hızlı işlemler için yeni dijital para birimleri yaratırken, kral koinin öncelikli olarak bir değer deposu olarak kullanılması da söz konusu” diyor.

Coinbase şu anda dünyanın en büyük Bitcoin platformlarından biri ve 21 milyar dolardan fazla varlık saklama altında tutuluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ