Kripto para birimlerinin piyasaya sürülmesinden bu yana, istikrar en büyük zorluklardan biri olmuştur.

Kripto para birimlerinin piyasaya sürülmesinden bu yana, istikrar en büyük zorluklardan biri olmuştur. Kripto piyasası o kadar volatil ki dakikalar içinde fiyatlar değişebiliyor. Ayrıca hem geleneksel piyasa arz ve talep faktörlerinden hem de diğer dış güçlerden etkilenebilir. Örneğin, geleneksel borsadaki hareket kripto piyasasını etkiler. Yükselen bir borsa, yatırımcılar paralarını kripto piyasasından hisse senetlerine götürdükçe kriptoları devalüe eder.


Kriptoların volatilitesi ile traderlar varlıklarının güvenliğinden asla emin olamazlar. Bir dakikada bir milyon dolar değerinde olabilirsiniz, sonra yüz milyonlara yükselebilir ve daha sonra hiç hayal bile edemeyeceğiniz daha düşük miktarlara düşebilirsiniz. Bu, bazı traderların kriptolara karşı soğuk davranmasına neden oldu. Yatırım yapanların çoğu, kaybetmeye hazır oldukları paraya sahip olanlardır.

Şimdi, volatilite endişelerine bir çözüm bulunursa ne olur? Eşlik eden volatilite riskleri olmadan kriptolardan kazanmanıza izin veren daha stabil bir token var. Asia Broadband, Inc. (OTC: AABB) AABB Gold Token (AABBG) ile bunu başarmayı hedefliyor. Şirket, değeri %100 fiziki altınla desteklenen yeni kriptoyu piyasaya sürdü. Her 1 AABBG tokeni için 0.1 gram altın var.

Asia Broadband, başta Asya pazarlarında olmak üzere değerli ve ana metaller üreten, tedarik eden ve satan yüksek marjlı bir kaynak şirketidir. Mart 2021'de AABBG tokenlerini piyasaya sürdüler. Lansmandan sonraki ilk iki hafta içinde 1 milyon dolardan fazla satarak çok başarılı oldu.

Tokenin altınla desteklenmesi, fiyatının fiziksel altının fiyatına sabitlendiği anlamına gelir. Altının yüksek stabilitesi göz önüne alındığında, token, Ethereum gibi diğer kriptolardan daha kararlıdır. Yine de token, piyasa talebine bağlı olarak fiyat artışına açık.

En başarılı kripto para birimlerinin çoğu birinci sınıf pazarlamaya güveniyor; ABBG farklı değil. Şirket şu anda marka tanıtımı ve token satışlarını artırmak için uluslararası bir pazarlama kampanyası başlatıyor. Ayrıca, AABBG cüzdan işlemlerini artırmayı ve kripto varlığına daha fazla yatırım için kamu bilincini genişletmeyi umuyor.

Token satın almak için AABB Wallet’ı Google Play Store veya Apple Store'dan uygun bir şekilde indirin, bir hesap oluşturun ve “Dönüştür”e tıklayın. Müşterini Tanı (KYC) sürecinden geçtikten sonra AABBG'yi satın alabilirsin. Güvenli cüzdanı kullanarak AABBG'yi tek bir tıklamayla anonim olarak aktarabilirsiniz.

Latin Amerika pazarına açılmak

El Salvador yakın zamanda kripto para birimlerini yasal bir para birimi olarak onayladı. Asia Broadband, artan kripto erişimi ve işlemleriyle birlikte gelen dalgalanmadan yararlanmaya çalışıyor.

El Salvador'da yaklaşık 6 milyon insanla %70'e varan oranda bankacılık olanaklarına erişim yok. Bu, yaygın mobil ve internet hizmetleri erişiminin aksine. Nüfus daha sonra gadget'larını tercih ettikleri finansal hizmetler olarak kriptolara erişmek için kullanacak.

Diğer konu ise para iadesi ile ilgili. Ülkenin 2 milyondan fazla insanı Amerika Birleşik Devletleri'nde kalıyor. Bu nüfus ülkeye para göndererek GSYİH'sının neredeyse %20'sini oluşturuyor. Bununla birlikte, hizmet ücretleri nedeniyle para neredeyse %50 oranında azalır. Ayrıca alıcıların paralarını alması daha uzun sürer. Ancak, AABBG ile yüksek işlem maliyetleri ve uzun bekleme süreleri ile mücadele etmek zorunda kalmayacaklar. AABBG, herhangi bir artan ücret ödemeden anında işlemlerle ilgilidir.

AABB, El Salvador'da Orta ve Güney Amerika pazarına açılan kapı görevi görecek bir açık uydu ofis kurmayı planlıyor. Ofisi pazarlama ve iş geliştirme üssü olarak kullanacak. Ofis oluşturma, AABB Wallet’ın İspanyolca sürümünün önceki gelişimini takip ediyor.

AABB Borsasının planlanan lansmanı

Eylül ayı civarında şirket, tescilli kripto borsasını başlatmayı planlıyor. Bu, tüccarların AABBG tokenlerini Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi diğer kriptolarla değiştirebilecekleri bir kripto ticaret platformu olacak. Platform, çeşitli kripto varlıklarının satın alınmasını, satılmasını ve depolanmasını destekleyecektir.

Kripto borsası, Binance ve Coinbase gibi mevcut kripto borsalarından rekabetle karşı karşıya kalsa da, önemli bir pazar payı kazanması muhtemeldir. Şirket, banka hesabı olmayan nüfusun çoğunu çekmek için agresif pazarlamaya yatırım yaptı. AABBG tokeni, istikrarı nedeniyle de üstün bir kripto para birimidir.

Borsanın lansmanı daha iyi bir zamanda olamazdı. Bir süre devam eden boğa koşusunun ardından, Bitcoin son zamanlarda düşüşe geçti. Değişiklikler o zamandan beri altını daha iyi bir varlık yatırım seçeneği haline getirdi. Altının değeri arttıkça, AABBG'nin %100 altın desteği nedeniyle yükselmesi muhtemeldir. Bu nedenle, AABBG'nin geleceğin kriptosu olduğunu söylemek güvenlidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ