Cardano (ADA), son haftalarda fiyatı blok zincirine eklenen proje sayısıyla senkronize olarak artıyor.

Cardano (ADA), son haftalarda fiyatı blok zincirine eklenen proje sayısıyla senkronize olarak artıyor.On-chain analitik tarafından 29 Mart'ta yayınlanan verilere göre, 2022'de Cardano, 100.000 doların üzerindeki zincir içi işlem miktarının bu yıl şimdiye kadar elli kattan fazla artmasının gösterdiği gibi daha fazla kurumsal talebe tanık oluyor.

Özellikle platform, 28 Mart'ta 69 milyar ADA'dan biraz daha fazlasının aktarıldığını ve toplam zincir içi hacmin %99'unu oluşturduğunu vurguladı.

“Cardano artan kurumsal talep yaşıyor. 100 bin doların üzerindeki zincir içi işlemlerin hacmi sadece 2022'de 50 kat arttı”

ADA büyük işlem hacmi. 

Cardano Yükseliş Momentumu Gösteriyor

Finbold'dan gelen en son veriler, Cardano'nun fiyatının hard forklardan önce tırmandığını gösteriyor ve bu da birçok kripto para birimi yatırımcısını, ADA'nın Haziran 2022'de Vasil hard fork'undan önce son fiyat artışını körükleyen başka bir önemli ralli görüp görmeyeceği konusunda spekülasyon yapmaya teşvik etmiş olabilir.

Ripple kurucu ortağı, Bitcoin'in daha çevre dostu hale gelene kadar yatırımcıların desteğini kaybedeceği konusunda uyardı. Firmalar FCA'nın 3 günlük son teslim tarihiyle karşı karşıya kaldıkça İngiltere kripto göçü yaklaşıyor.Türkiye'de Rusya-Ukrayna müzakereleri başladığında Ukrayna kripto bağışları 100 milyon doları aştı.

 30 Mart itibariyle, en büyük Hisse Kanıtı (PoS) varlığı Cardano'nun toplam piyasa değeri 40,3 milyar dolar. Özellikle, Cardano'nun piyasa değeri sadece yedi günde 8 milyar dolardan fazla bir artış gördü.

ADA 7 günlük piyasa değeri

Şu anda ADA, gün için %1,47 düşüşle 1,19$'dan işlem görüyor, ancak geçen hafta %23,72 gibi muazzam bir artış var. Cardano'ya yönelik tutum değişikliğinden önce, kripto para birimi, Cardano'yu satın alan yatırımcıların sayısındaki artış piyasanın bakış açısını değiştirmesine neden olana kadar, art arda yedinci aylık kırmızı mumunu oluşturuyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ