Popüler bir kripto analisti, kısa vadede Bitcoin'in fiyatı hakkında bir uyarı gönderiyor.

Popüler bir kripto analisti, kısa vadede Bitcoin'in fiyatı hakkında bir uyarı gönderiyor.

Mac olarak bilinen stratejist ve teknik tüccar, BTC'nin geçtiğimiz yılın Kasım ayında en son dokunduğu alan olan yaklaşık 9.800 dolarlık alanda direnç göstereceğini söyledi.

Bundan sonra, BTC'nin bir CME vadeli işlem boşluğunu doldurarak 8.500 dolara geri çekilmesini bekliyor.

“BTC bu hafta sertçe atılacak ve long pozisyonundaki 100 milyon dolarlık BTC tasfiye edilecek. Seni uyarmadığımı söyleme.”

CME boşlukları, CME ticaretinin durduğu ve Bitcoin ticaretinin 24 saat devam ettiği hafta sonları yaratılır.

Pazartesi günleri, CME ticareti yeniden başladığında, CME'deki BTC fiyatı Bitcoin'in en güncel fiyatına uymak için atlamak zorunda. Kripto araştırma firması Market Science tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, bu fiyat boşluklarının tipik olarak zamanın % 95'ini doldurduğu sonucuna ulaştı.

Diğer taraftan analist Josh Rager, BTC'nin 9.550 doların üzerinde tutunabileceğini görmek istiyor.

Önde gelen kripto para birimi bu “sihirli” sayının üzerine kapanabiliyorsa, BTC'yi 10.000 dolara çekmekten koruyan çok az direnç olduğunu söylüyor.

“BTC, son üç günü tek bir mumla siliyor.

Sihirli sayı hala 9.550 $ 'ın üzerine çıkacak, yukarıda bir yakınlık ile, 10.000 $' dan önce çok fazla direnç olmadığı için fiyat muhtemelen devam edecek. ”

 Yazının yayınlandığı sırada Bitcoin, son 24 saatte % 4,76 artışla CoinMarketCap'e göre 9,707 dolar seviyesinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ