Bugüne kadar, Bitcoin (BTC) yükseliş trendinde güçlenmeye devam ediyor. Şu anda simetrik bir üçgen içine sıkışmış durumda.

10.000 Doları Kıran Bitcoin

Bugüne kadar, Bitcoin (BTC) yükseliş trendinde güçlenmeye devam ediyor. Şu anda simetrik bir üçgen içine sıkışmış durumda. Çoğu zaman, üçgenin kırılması hakim eğilim yönünde oluyor. Ancak bazen kırılma tersine dönebiliyor. Bu nedenle, bir alım satıma başlamadan önce kırılmanın gerçekleşmesini beklemek daha iyi bir duruma işaret ediyor.

İlk zayıflık işareti, 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (9.261 dolar) altına düşmesi olacak. Bu seviyenin altında, üçgenin destek hattına bir düşüş mümkündür. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir çünkü üçgenin bozulması, 6.752 dolar hedefi ile olası bir düşüş trendinin başlangıcını işaret edecektir.

Tersine, BTC / USD kuru 20 günlük EMA'dan sekerse ve simetrik üçgenin direnç çizgisinden koparsa, 10.500 dolar'a ve daha sonra 11.828 dolar'a doğru bir ralli mümkün olacak. Ayılar büyük simetrik üçgenin direnç hattını savunacak gibi görünüyor, ancak bu seviye geçilirse, sürekli yeni bir yükseliş eğilimi olması muhtemeldir.

Bitcoin gece saatlerinde yukarıda sözünü ettiğimiz 10 bin dolarlık seviyeyi kırmış durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ