Bitcoin şu ana kadar 2020'de güçlü görünüyor. Bu, yeni zirveleri aştığımız yıl olabilir mi? Trendlere göre, giderek daha muhtemel görünüyor.

10.000 Doların Kıyısına Gelen Bitcoin’de Artışın 5 Nedeni

Bitcoin şu ana kadar 2020'de güçlü görünüyor. Bu, yeni zirveleri aştığımız yıl olabilir mi? Trendlere göre, giderek daha muhtemel görünüyor.

2020 Bitcoin'in yılı olabilir. Birçok analist, pazarın temelleri ve teknik göstergelerin lider kripto para birimi için güçlü bir performans için sıralandığını söylüyor. Bitcoin'in yükselişi için mükemmel bir fırtına yaratabilecek birkaç faktör var.

1. Belirgin Olan: Bitcoin yarılanması

Bitcoin'in 2020'deki yükselişi için diğer olası katalizörlere atmadan önce, büyük katalizör hakkında konuşalım: yarılanma. Evet, bu yıl Bitcoin'in nihayet iki kat daha az olacağı yıl.

Bitcoin yarılanması Mayıs ayında gerçekleşecek ve tarihsel olarak fiyatta bir artış yaşandı. Bununla birlikte, önceki yarılanmaların çoğu yarılanma olayından sonra daha önemli kazanımlar gördü. Bu, Bitcoin'in bu yıl özellikle güçlü bir şekilde kapanacağını gösteriyor.

Yarılanma, bu yıl Bitcoin için en yüksek boğa olayı olmaya devam ediyor, ancak tek değil.

2. Küresel Borç Rekor Seviyeye Ulaştı

Küresel borçlar son yirmi yılda patladı ve geçen yıl önceki tüm zamanların üzerine çıktı. 2019 yılı sonunda, küresel borcun ABD ve Çin liderliğinde 250 trilyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Bu tür sürdürülemez seviyeler, bugünün fiat sistemiyle ilgili derin problemlere işaret ediyor. Etkili bir sınırı yoktur.

Bununla birlikte, kredi borç sistemimiz de Bitcoin için net bir durum ortaya koymaktadır. Deflasyonist bir para birimi olarak, fiat'ın kullanımları ve kötüye kullanımları ve borç finansmanı eğilimine yenik düşemez.

3. Nakit Yasaklar Daha Yaygınlaşacak

Bitcoin'in cazibesinin bir kısmı, merkezsiz olmasıdır. Genellikle “dijital para” olarak adlandırılan Bitcoin bize merkezi olmayan bir alternatif sunuyor. Son zamanlarda nakit işlemlere getirilen kısıtlamalarla, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine doğru önemli bir geçiş gördük.

En göze çarpan örneklerden biri, olağanüstü halin nakit çekilmesinde sınırlara neden olduğu Lübnan'dır. Etkili bir kontrol biçiminde, hükümetler genel olarak nakitten daha fazla şüpheleniyorlar ve buna karşılık özel cüzdanları kontrol etmeye çalışıyorlar.

4. Bankalar Güçlerini Kötüye Kullanmaya Devam Ediyor

Geçen yıl merkez bankalarının ekonomiyi ayakta tutmak için pompaladığı para miktarında belirgin bir artış görülmüştür. Sadece Ocak ayında, NY Federal Reserve 4 Ocak'ta 57.7 milyar dolar ve 24 Ocak'ta 55.3 milyar dolar daha enjekte etti. Bir ayın altında “sakin pazarlar” için 100 milyar doların üzerinde.

Ancak, tüm bunlar Çin Halk Bankası'nın son zamanlarda yaptıklarıyla karşılaştırıldığında kötüleşti. Koronavirüs endişelerine yanıt olarak, banka ekonomik sıkıntıları hafifletmek için yaklaşık 1.2 trilyon yuan (173.8B $) bastı. Bu, Bitcoin'in tüm piyasa değerinden daha fazlasına işaret ediyor.

Merkez bankasının kaçak politikaları, Bitcoin’in davasının şimdi her zamankinden daha açık olmasının ve 2020'de geleceği için iyi bir neden olmasının bir başka nedeni.

5. Bitcoin'in Tabanı Tarihsel Trendlere Dayalı

Tarihsel olarak, Bitcoin dibini her dört yıllık yarılanma döngüsünün üçüncü yılı civarında bulmuştur. Varlık tarihindeki ilk 4 yıllık döngüde % 13.378 artış gösterdi. İkinci döngü % 12,160 artış gösterdi. Soru artık şu. Bitcoin bu döngüyü tekrarlar mı?

 Tarihsel emsal bu nedenle yükseliş momentumu için güçlü bir durum ortaya koymaktadır. Tarih bir tekerrür ise, 2018/19 düşüş kışının yakında kötü bir anıdan başka bir şey olmayacağı anlaşılıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ