Michael Saylor’a göre Bitcoin volatilitesi bazı yatırımcıları her zaman hayal kırıklığına uğratıyor.

100.000’in Üzerinde Bitcoin Alan CEO’dan Çarpıcı BTC Açıklaması

Michael Saylor’a göre Bitcoin volatilitesi bazı yatırımcıları her zaman hayal kırıklığına uğratıyor.

MicroStrategy'nin CEO'suna göre, kısa vadeli kazançlar için Bitcoin'e giren traderlar, Bitcoin ile ilişkili volatiliteden dolayı hayal kırıklığına uğrayacak.

Bitcoin açıklaması

MicroStrategy CEO'su ve Bitcoin müjdecisi Michael Saylor, yakın zamanda Bitcoin (BTC) ve genel olarak kripto ile birlikte küresel makro ortama ilişkin görüşlerini paylaşmak için bir röportajda yer aldı.

Volatilite ile ilgili risklerden bahseden Saylor, “Tüccar olarak Bitcoin'e yatırım yapıp, bir teknoloji görüşüne veya makro görüşüne sahip olmayanlar her zaman hayal kırıklığına uğrayacaklar." diyor.

Tecrübeli kripto para traderlarının tavsiyelerine uyan Saylor, izleyicileri (Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine) yalnızca kaybetmeyi göze alabilecekleri kadar yatırım yapmaları konusunda uyardı. Amerikalı girişimci ayrıca yatırımcıları ne spekülasyonlara dayalı anlık işlemler yapmamaları, ne de kısa vadeli getirileri hedefleyen diğer tüccarlara yatırım tavsiyesi vermemeleri konusunda uyardı.

Öte yandan girişimci, düzenleyici komplikasyonların şu anda kripto ekonomisine yönelik en büyük tehdit olduğuna inanıyor.

ABD Doları ve euro gibi daha güçlü fiat para birimleri basılmaya devam ettikçe Saylor, Bitcoin'in yalnızca daha güçlü hale geleceğini tahmin ederek şu sonuca varıyor:

“Bitcoin'e dünyadaki en dağıtılmış, en güçlü parasal varlık markası olarak bakıyorum.”

Küçük bir Bitcoin yatırımcısı grubuyla yapılan yakın tarihli bir anket, yatırımcıların %44'ünün Bitcoin fiyatının 30.000 doların altına düşmesini beklediğini ve %56'sının boğa koşusunun yeniden başlamasını öngördüğünü bildirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ