Whale Alert, Güney Kore merkezli PlusToken aldatmacası tarafından transfer edilen 789.525 ETH'yi tespit etti, topluluk bir ETH fiyat düşüşünün olabileceğinden korkuyor.

105 Milyon Dolarlık Ethereum PlusToken Ponzi Şeması tarafından Bilinmeyen Cüzdan

Birkaç saat önce, Whale Alert isimli Twitter hesabı, PlusToken'den tanımlanamayan bir sahibi olan bir cüzdana aktarılan çok miktarda Ethereum (ETH) tespit etti. Aktarılan miktar, 105 milyon dolara karşılık gelen 789.525 ETH şeklinde.

Son Bitcoin fiyat düşüşünün açıklamalarından biri Güney Kore PlusToken Ponzi planının piyasaya sürdüğü BTC şeklinde olduğundan şimdi kripto para topluluğundaki kimi kimseler zaten düşük olan Ethereum fiyatının daha da düşeceğinden endişe ediyorlar.

PlusToken Bitcoin'i Piyasaya Sürdü

Kripto para uzmanı Jacob Canfield, büyük BTC işlemlerini gösteren ve bunun müşterilerin çalınan Bitcoin'lerini kripto borsalarına yollayan PlusToken olduğunu söyleyen bazı ekran görüntülerini paylaştı.

Teknik analizde, PlusToken gibi bir Bitcoin dolandırıcılık şebekesinin elindeki BTC’leri piyasaya sürdüğü zaman Bitcoin’in değer kaybettiği ifade ediliyor.

Bir ay önce, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatı 8 bin doların altına düştü ve o zamandan beri 7 bin dolara düşüş devam etti. Birkaç kez de kısa bir süre önce 7.000 doların altına daldı, ancak şimdi bu destek seviyesinin üstüne çıktı.

Chainalysis tarafından yayınlanan bir rapora göre, PlusToken, Huobi borsasında OTC yatırımcıları aracılığıyla müşterilerinden çaldıkları kripto paraları harcamak amacıyla 2.9 milyar dolarlık kripto para birimini kademeli olarak gönderiyor.

ETH Fiyatı Zarar Görecek mi?

Şu anda 105 milyon dolarlık Ethereum'un PlusToken tarafından piyasaya sürüldüğü ve yorumların bazılarında Ethereum fiyatının BTC'nin durumunu takip edip düşmeye başlayabileceği ifade ediliyor.

CoinMarketCap verilerine göre, yazının yazıldığı sırada ETH 125 $ seviyesinde işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ