BlackRock, blockchain teknolojisi ile kripto endüstrisinde şirket içi projelere devam ediyor.

10T $ BlackRock, 1.55T $ Goldman Sachs, Bitcoin, ETH ve Kripto Tekliflerini Geniş Çapta Genişletecek

BlackRock, blockchain teknolojisi ile kripto endüstrisinde şirket içi projelere devam ediyor.
Goldman Sachs, müşterilerine tokenizasyon seçenekleri sunar.

Kripto endüstrisi, 13 yıllık tarihinde çok fazla eleştiri aldı. Yine de, giderek daha fazla kişi, kurum ve hükümet son derece değişken sektöre dahil olmaya devam ediyor.

Sam Bankman-Fried ve onun FTX imparatorluğunun korkunç düşüşüne rağmen devasa finans kurumları kripto pazarına giriyor.
Dünyanın en büyük saklama bankası olan BlackRock ve Goldman Sachs gibi diğer finans devleri, kripto para birimi alanında küçülmek yerine büyümeyi hedefliyor.

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre, bu finansal kurumlar blockchain alanındaki projelerle ilerliyor. Tokenleştirme tekliflerini genişletiyorlar ve aktif olarak kripto gözetimini araştırıyorlar.

BlackRock'taki duruma aşina olan bir kişi, BlackRock'taki ekiplerin sermaye piyasası tekliflerinde dijital varlıkların kullanımını araştırmaya devam edeceğini söyledi. BlackRock ayrıca Stablecoin'lere, izinli (veya özel) blok zincirine, tokenleştirmeye ve kripto varlıklarına odaklanıyor.

BlackRock ayrıca 2022'de Coinbase Global Inc. ile ortaklık kurdu. İkili, kurumsal yatırımcıların Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini işlemesini ve ticaretini kolaylaştıracak bir anlaşma imzaladı.

Bloomberg'e göre bir BlackRock yetkilisi, şirketin devam eden çabaları hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Goldman Sachs da genişleme planlarında çok geride değil. 1.55 trilyon dolarlık finans kurumu, kripto varlık platformunu da geçen yıl Kasım ayında açıkladı. Müşterilerin, gayrimenkul gibi dijital varlıklardan finansal araçlar oluşturmak için teknolojiyi kullanmaları onların beklentisidir.

Goldman Sachs, kripto endüstrisindeki diğer faaliyetlerde de yer aldı. Geçen yıl Goldman Sachs, blok zincir teknolojisini kullanarak Avrupa Yatırım Bankası için bir dijital tahvil ihraç etmek üzere Societe Generale SA ve Banco Santander SA ile ortaklık kurdu.

Goldman'ın küresel dijital varlıklar başkanı Mathew McDermott'a göre: "Bu teknolojiyi kullanmak, bir ticaretin risk profilini dönüştürmemize olanak tanıyor" dedi.

Bu boş bir hayal değil, gerçek bir değer var. Buna ek olarak, Goldman Sach için yedi yatırımcı, müşterileri için nakit ödemeli kripto para birimi sözleşmeleri yapmak üzere çalışıyor.

Kripto para birimi masası, 2021 kripto para birimi rallisi sırasında yeniden açıldı. Yatırım fonları ve ticaret şirketleri gibi müşterilerin kripto para birimi vadeli işlemleri, teslim edilemeyen vadeli işlemler ve nakit ödemeli seçenekler alıp satmalarını sağlar. Ayrıca, onlara ana işletme aracılığıyla bazı borsada işlem gören ürünlerde kısa veya uzun vadeli işlem yapma seçeneği sunar.

Kripto Endüstrisi Daha Fazla Yatırım Görecek Mi?

Kripto endüstrisi, blockchain, akıllı sözleşmeler, Dapp'ler ve misli olmayan tokenler aracılığıyla finans anlatısını değiştirdi.

Kripto para biriminin altında yatan teknoloji olan blockchain teknolojisi, finans endüstrisini aşan muazzam kullanım durumlarına da sahiptir. Bu kullanım durumları, kripto benimsenmesindeki patlamadan sorumlu olmuştur.

Blockchain teknolojisinin ve akıllı sözleşmelerin mevcut uygulamaları, daha fazla yatırımın geldiğini gösteriyor. Süreçleri düzene sokmak ve güvenliği, hızı ve şeffaflığı artırmak isteyen şirketler ve sektörlerin gelecekte blockchain'den çok az seçeneği olacak veya hiç seçeneği olmayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ