Ergenlik öncesi gençlerin çoğu çeşitli şeylerle meşguldür, ancak bunlardan biri dijital tasarımcı olarak bir imparatorluk geliştirmiyor olabilir.

Ergenlik öncesi gençlerin çoğu çeşitli şeylerle meşguldür, ancak bunlardan biri dijital tasarımcı olarak bir imparatorluk geliştirmiyor olabilir. 13 yaşındaki bir sanatçı, uzun boyunlu kadın görüntülerinin NFT'lerini satarak milyonlarca dolarlık bir servet biriktirdi.

Nyla Hayes'in illüstrasyonları, eski ABD First Lady'si Michelle Obama'dan Lucille Ball ve Ruth Bader Ginsburg'a kadar önde gelen kadınları ve sıradan kadınları içeriyor. Bitirdiğinde, Hayes bunu Bitcoin veya diğer kripto para birimi kullanılarak satın alınabileceği bir NFT web sitesine yükler.

Hayes'in "Long Neckie Lady" eseri geçen ay Instagram'da 6.621.70 dolara satıldı. Şubat ayında yaklaşık 4.000 dolara bir parça sattı.

Dinozorlardan İlham Alındı

Hayes, brontozor dinozorlarına hayran olan bir çocuktu. Büyüleyici ve güçlü olduklarını düşündü. Hatta onlara “uzun boyunlular” adını verdi.

Amcasının teşviki ve annesinin yardımıyla 3.000 çiziminden bazılarını NFT olarak satmaya başladı ve her bir parça için binlerce dolar kazandı.

NFT, sanat eseri, müzik, oyun içi öğeler ve filmler gibi gerçek dünyadaki fiziksel nesneleri yansıtan dijital bir varlıktır. Genellikle kripto para birimi karşılığında çevrimiçi olarak yaygın olarak satın alınır ve satılırlar ve genellikle diğer birçok kripto ile aynı temel yazılım kullanılarak kodlanırlar.

2014'ten beri var olmalarına rağmen, NFT'ler şu anda dijital sanat eseri satın alma ve satma aracı olarak popülerlik kazanıyor. Kasım 2017'den bu yana, NFT'lere şaşırtıcı bir şekilde 174 milyon dolar harcandı.

Hafta sonu grafiğinde ETH toplam piyasa değeri 385,65 milyar dolar

Şimdiye Kadar Toplam Kazanç: 7 Milyon Dolar

Hayes'in en pahalı NFT'si  3.333 farklı kadının yer aldığı elle çizilmiş, bilgisayar tarafından oluşturulmuş bir koleksiyon  Ağustos ayında 4 ETH'ye veya yaklaşık 11.738 dolara satıldı ve çalışmaları toplamda yaklaşık 7 milyon dolara ulaştı.

Dijital sanatçılar Perşembe günü NBC News Now sunucusu Savannah Sellers ile yaptığı röportajda şunları söyledi: “Birçok kültürden ve geçmişlerden etkilendiğim için dünyanın her yerinden kadınları boyamaktan zevk alıyorum.”

Time Magazine Tarafından Seçildi

Hayes, Time dergisinin web3 ve yeni medya programı TimePieces için ilk misafir sanatçı seçildi.Sanatçı olarak, Time'ın "Yılın Kadınları" kapak fotoğraflarını yeniden yarattığı harika bir dizi geliştirdi.

Geçen Yıl NFT.NYC Tarafından Yılın Yükselen Sanatçısı Seçildi

Hayes yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Efsanevi yetenek ajansı CAA tarafından temsil edilmekten çok mutluyum ve alçakgönüllülük içindeyim. Bu benim ve başından beri bana inanan ve beni destekleyen Long Neckie topluluğu için önemli bir başarı."

Bu arada, bazı uzmanlar, dotcom balonu gibi NFT'lerin patlamak üzere olduğuna inanıyor.Diğerleri, NFT'lerin burada kalacağını ve yatırımları sonsuza dek değiştireceğini düşünüyor .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ