Bitcoin (BTC) Kasım ayının sonunda 6.500 Dolar'a düştüğünden beri, analistler bir dip noktanın gerçekten içeride olup olmadığını merak ediyorlar.

Gördüğünüz gibi, önde gelen kripto para birimi 6.500 dolardan % 20 yükseldi ve bundan sadece bir hafta sonra 7.850 Doları buldu.

Şimdi, kripto para BTC için 7,400 $ 'lık bir yatırım yapıyor. Görünüşe göre önümüzdeki hafta için piyasa trendini belirlemeye çalışıyor. Bazıları Bitcoin’in 7.000’lerin üstündeki direncin ötesine geçememesinin kesin bir düşüş olduğunu söylese de, bir analist olasılıkların boğaların lehine olduğunu söyledi.

Neden BTC % 15 Yükselebilir

Popüler tüccar Bay Chief (veya Halo Crypto) geçtiğimiz günlerde kripto para birimi fiyatının sonunda boğaların alanına girdiğini belirtti.

Bitcoin'in ters grafiğinin, kripto para biriminin altı haftadan daha uzun bir süredir uygulanmış olan sondan bir trend çizgisi olduğunu söyleyeceğini belirten bir anahtarın altına düştüğünü göstermiş durumda. Varlık ayrıca, 8,500 ABD doları tutarındaki bir hamlenin “kesinlikle masa üzerinde” olduğu düşmekte olan bir kanalda (aslında yükselen bir kanalda) yer aldığını ifade etmekte.

Halo Yalnız Değil

Bitcoin'in fiyat listelerinde yükseliş eğilimlerini görmeye başlayan sadece Halo değil.

Adaptive Capital’in popüler bir zincir ölçüm analisti olan Willy Woo, 7 Aralık'ta fonunun kullandığı tescilli bir göstergenin, Bitcoin boğlarının hamlesine işaret ettiğini belirterek şu ifadeleri kullanıyor:

“Zincir içi momentum yükselişe geçiyor… En alt kısımda büyük olasılıkla, herhangi bir [hareket] daha düşük makro görünümünde sadece bir fitil olacak.”

Ayrıca, kısa bir süre önce metriklerinin Bitcoin’in “güçlü” bir şekilde daha yükseğe döndüğünü belirten kripto merkezli bir zincir içi istihbarat şirketi Glassnode da var.

Glassnode'un dikkat çektiği böyle bir ölçüm, piyasa değeri ile gerçekleşen değer arasındaki oran olan Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değer (MVRV) 'nin bir değerine doğru konsolide edilmesidir. Bu durum, kazancın kripto varlık yatırımcıları tarafından gerçekleştirildiğini ima eder. Oran için bir değerin okunması çoğu zaman kripto para birimi piyasası için bir taban oluşturur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ