Bitcoin zirveye ulaşma belirtileri gösteriyor ancak birçok Altcoin güçlü kalıyor. Bu durum ikisi arasındaki ayrışmanın birkaç gün daha devam edeceğinin bir işareti.

15 Mayıs Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin zirveye ulaşma belirtileri gösteriyor ancak birçok Altcoin güçlü kalıyor. Bu durum ikisi arasındaki ayrışmanın birkaç gün daha devam edeceğinin bir işareti.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, Nisan 2020'den bu yana görülmeyen seviyelere düştü. Bu durum, traderların Tesla'nın Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etme konusunda geri adım atması, Bitcoin'in çok haftalık teknik zayıflığı ve ABD düzenleyicisinin Binance borsasının ticari faaliyetlerine yönelik sözde soruşturması konusunda gergin olduklarını gösteriyor.

Bu gerginlik ayrıca, Mart 2020'deki çöküşten bu yana en yüksek sayıda Bitcoin’in 30.000 BTC’nin borsalara girişine yol açtı. Bu, bazı traderların long pozisyonlarından kar elde ettiklerini gösteriyor. CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, balinaların borsalara normalden daha fazla kripto para göndermeye devam ettiğini ve kısa vadeli düşüşün henüz bitmemiş olabileceğini ima ettiğini söyledi.

Diğer taraftan, popüler istatistikçi Willy Woo, Elon Dump’ından sonra toparlanmanın başladığına inanıyor ve analist William Clemente, "geçen yılın Mart çöküşünden bu yana en büyük borsa girişi" göz önüne alındığında "Bitcoin'in çok iyi dayandığını" söyleyerek olumlu bir tablo çiziyor. Kısa vadeli tablo, analistlerin görüşlerine göre farklılaştığı için belirsizliğini koruyor. Ancak uzun vadeli tablo neyi yansıtıyor? Bitcoin fiyatı hangi seviyelere gelebilir? Fiyat daha fazla yükselecek mi? Ayrıntılara bakmak için Bitcoin analizine bir bakalım.

Bitcoin BTC fiyat analizi

Bitcoin'in yükseliş trendi, 60.959,64 Dolar'daki %100 Fibonacci uzatma seviyesinde sert bir dirençle karşı karşıya kaldı. Boğalar, fiyatı bu direncin üzerine itmiş olsalar da, kırılmayı sürdüremediler. Bu durum daha yüksek seviyelerde talep eksikliği olduğuna işaret ediyor.

BTC/USDT kuru, bir çöküşle tamamlanacak ve boyun çizgisinin altına kapanacak bir baş ve omuz modeli oluşturdu. Böyle bir durumda parite, 50 haftalık basit hareketli ortalamanın (27.335 Dolar) hemen üzerinde olan 28.939 Dolar'da desen hedefine doğru düşebilir.

20 haftalık üssel hareketli ortalama (47.444 Dolar) düzleşiyor. Göreceli güç endeksi (RSI), zayıflayan momentum belirtilerini gösteren negatif bir sapma oluşturdu.

Boğalar fiyatı 60.000 Dolar ile 64.849,27 Dolar direnç bölgesinin üstüne çıkarırsa, bu olumsuz görüş geçersiz hale gelecek.

Parite daha sonra %161,8 Fibonacci uzatma seviyesine 80.803,39 dolara çıkabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ