Nisan 2022'de Victor Langlois, NFT pazar yeri Nifty Gateway'de 24 saat içinde 20 milyon dolar değerinde dijital sanat eseri NFT'si sattı.

19 Yaşındaki Bu Genç, NFT Sanat Eseri Satışlarından 50 Milyon Dolar Kazanıyor

Nisan 2022'de Victor Langlois, NFT pazar yeri Nifty Gateway'de 24 saat içinde 20 milyon dolar değerinde dijital sanat eseri NFT'si sattı. Langlois zorlu bir gençlik dönemiyle karşı karşıya kaldı ve duygularını ifade etmek için dijital sanat eserlerini keşfetmeyi seçti.

Geçen yıl 2021'de, karşılıksız token  NFT piyasası büyük bir patlama yaşıyordu. 19 yaşındaki  sanatçı Victor Langlois, bir yıldan biraz fazla bir süre içinde NFT sanat eserlerinde 50 milyon dolardan fazla satarak bu trendden yararlandı.

19 yaşındaki sanatçı, geçen yıl popüler müzayede evi Christie's'de 2.16 milyon dolar değerinde NFT ve fiziksel sanat eseri satarak ün kazandı. “Merhaba, ben Victor  FEWOCiOUS ve Bu Benim Hayatım” başlıklı koleksiyon, onun çocukluk ve hayat hikayesini anlatıyor.

Blockchain tabanlı Fungible olmayan tokenler  NFT'ler, dijital sanatçılar arasında çok popüler hale geldi. NFT'ler, dijital sanatlarının mülkiyetine şeffaflık getirerek sanatçılara yardımcı olur. Geçen yıl, popüler dijital sanatçı Beeple, şaşırtıcı bir şekilde 69 milyon dolar değerinde tek bir NFT sattı.

NFT sanatıyla ilk başarısını tattıktan sonra Langlois, daha fazla dijital sanat eseri satarak daha fazlasını elde etmeye devam etti. Nisan 2022'nin başlarında, FEWOCiOUS olarak da popüler olan Langlois, sadece 24 saat içinde 20 milyon dolarlık dijital sanat eseri sattı. Bu aynı zamanda NFT pazarındaki Nifty Gateway'deki en büyük üçüncü satıştı. Fortune yayınına konuşan Langlois şunları söyledi:

Dürüst olmak gerekirse, işlemek benim için zordu. Rüya rahatlamak ve hiçbir şey yapmamak değil, rüya çizmektir. Ayrıca, sanat işini büyütmek ve yaratmaya devam etmek için NFT satışlarından elde edilen tüm fonları yatıracağını söyledi.

Langlois'in Dijital Sanata Yolculuğu

NFT koleksiyonu “Merhaba, ben Victor  FEWOCiOUS ve This Is My Life”, gençlerin 14-18 yaş arası hayatını temsil ediyor. Geçen yıl Esquire ile yaptığı bir röportajda Langlois, dindar aile üyelerine transseksüel olarak gelmekten korktuğunu söyledi.

14 yaşında ailesi tarafından uzaklaştırıldıktan sonra, büyükanne ve büyükbabasıyla Las Vegas'ta yaşamaya başladı. Ama bu bile ona yeterince yardımcı olmadı. "Güvende olacağımı düşündüm, ama onlar da aynı derecede kabaydı" dedi.

Ayrıca Christie's Langlois ile konuşan büyükannesinin onun sanat arayışını anlamakta zorlandığını söyledi. Langlois dedi ki:

Sanırım o kadar çok mücadele etti ki sadece güvenlik istedi. Sanatla ilgilenmek istediğimi görünce, 'Ne? Avukat ol.' Anladığım kadarıyla. Ama 'Sanatın çirkin ve bu yüzden yapamıyorsun' dediğinde canı acıdı.

Ama hiçbir şey Langlois'in sanata olan ilgisini keşfetmesini engelleyemezdi. Langlois, resim yapmasına izin verilmedikten sonra iPad'inde dijital sanat yapmaya başladı. Burası onun için işlerin tamamen farklı bir şekilde döndüğü yer. Christie'nin dijital sanat uzmanı Noah Davis, ilk büyük NFT satışından sonra şunları söyledi:

Bu proje için her şeyi yaptı ve güzel ruhunu dünyaya açtı. Umarım başarısı, benzer kimlik ve kabul sorunlarıyla mücadele edebilecek diğer genç yaratıcı insanlar için parlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ