Genç Victor Langlois'in, bir yıldan biraz fazla bir süre içinde, değiştirilemez tokenlerinin NFT'ler satışından yaklaşık 50 milyon dolar kazandığı bildiriliyor.

 Genç Victor Langlois'in, bir yıldan biraz fazla bir süre içinde, değiştirilemez tokenlerinin NFT'ler satışından yaklaşık 50 milyon dolar kazandığı bildiriliyor.

NBC News tarafından yayınlanan bir rapora göre, 19 yaşındaki sanatçı, fiziksel sanat eserleri ve NFT'lerinin New York'taki Christie's müzayede evinde 2.16 milyon dolara satılmasından sonra ilk kez ana akım üne kavuştu. “Merhaba, ben Victor  FEWOCiOUS ve Bu Benim Hayatım” başlıklı koleksiyon, Victor'un çocukluk ve cinsiyet geçişini araştırdı.

Kaynak: Christie's

Langlois, Nisan ayında 24 saat içinde yaklaşık 20 milyon dolarlık dijital sanat satışı da dahil olmak üzere NFT sanatında birkaç yüksek profilli satış daha yaptı. Rapor, satışın NFT pazar yeri Nifty Gateway için tarihin en büyük üçüncü satışını temsil ettiğini söylüyor.

Langlois o sırada Fortune'a şunları söyledi: Dürüst olmak gerekirse, işlemek benim için zordu. Rüya rahatlamak ve hiçbir şey yapmamak değil, rüya çizmektir.

NBC'nin raporuna göre, Langlois'in ilk NFT koleksiyonu, tacizci bir evden çıkarılma ve büyükanne ve büyükbabasıyla Las Vegas'ta yaşama deneyimi de dahil olmak üzere 14 ila 18 yaşları arasındaki hayatına odaklandı. Langlois, o sırada dindar aile üyelerine transseksüel olduğunu söylemekten korktuğunu söyledi.

Görünüşe göre, Haziran 2021'de Christie's'e döndüklerinde, büyükannesinin onun sanatsal uğraşlarını anlamakta zorlandığını ve bunun yerine onu daha güvenli bir kariyer yolu izlediğini hayal ettiğini söyledi: Sanatla ilgilenmek istediğimi görünce, 'Ne? Avukat ol.' Anladığım kadarıyla. Ama 'Sanatın çirkin ve bu yüzden yapamıyorsun' dediğinde canı acıdı. Ayrıca Fortune'a hayalinin "gevşemek ve hiçbir şey yapmamak" değil "çizmek" olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ