Son haftalarda kripto para marketinin yaşadığı keskin bir düşüşün ardından, düşük alış fiyatlarını değerlendirmek isteyen yatırımcılar geçtiğimiz 2 gün içerisinde kripto para marketini tekrar boğa piyasasına çevirmiş görünüyor. Bu strateji, kripto para ticareti yapanların 2017'de büyük kazançlar sağlamasına neden olmuştu.

Diğer yönden, önceki durumların aksine, bu kez sığ bir gerileme gördük. Gerilemenin ardından hızlı bir toparlanışta beraberinde geldi. Son dip seviyelerine gerilemenin mümkün olduğuna inanıyoruz çünkü fiyatlar hala uzun süreli pozisyonda kâr edebilmek için pahalı durumda.

BTC / USD

Bitcoin 10.704$ seviyelerinden gerileme girişimi tahmin edilmişti. Ancak Bitcoin 9.300$ seviyesine kadar düşüş yaşadı.

Şu anda, boğa piyasasının halim olduğu Bitcoin OBO (Omuz-Baş-Omuz) formasyonunu gerçekleştirmekte eğer 13.202$ seviyelerinde tutunamaz ise tekrardan bir gerileme gerçkleşebilir.

BTC/USD paritesi 10.704$ ve 9.300$ destek seviyesine gelmeysiyle birlikte başka bir satış dönemi gelebilir. Yani, eğer BTC/USD ilerleyen günlerde 13.202$ direnç hedefini kıramaz ise muhtemelen ayı piyasası geri gelecek (ki ayı piyasasından zaten çıkamadık) ve bu destek bölgesi bozulduğunda, muhtemelen 8.000$ seviyelerine kadar bir düşüş belkide daha fazla bir düşüş muhtemel bir sonuç. Tabi ki, boğa piyasası devam eder ve destek alanında tutunmayı başarırsa, yeni bir artış eğilimine geçilecektir.

ETH / USD


Eğilim çizgisi ve 940$ arasındaki destek alanının kırılması bekleniyordu fakat 17 Ocak tarihinde, Ethereum trend çizgisinin altına düştü ve oradan kendini 770$ seviyelerine kadar düşürdü.

Yatırımcılar bu dip seviyesinden agresif bir şekilde satın alımlar yaparak ayı piyasasını tekrardan boğa piyasasına göndürdü. 1.424$ dan 770$ seviyelerine kadar düşen Ethereum yüzde 50 oranında Fibonacci düzeltme seviyelerine doğru geri çekilme yaşamıştı.

Mevcut seviyelerden başka bir ralli henüz beklenmiyor. ETH/USD paritesi 1.097$ ile 1.174$ arasında dirençle karşılaşacaktır.

Düşüş trendinde destek veren trend çizgiyle önümüzdeki günlerde belirli aralıklar ile al/sat işlemleri yapılabilir.

BCH / USD


BCH 1,733 $ seviyelerinde tutunabilmesi beklenmekteydi. Bununla birlikte, fakat ayı piyasasının beraberinde getirdiği büyük satışlar ile birlikte BCH/USD paritesi  $1,364 seviyelerine kadar geriledi.

Mevcut çekilme, daha önce bu aralığın karşılaştığı 2.072$ seviyelerinde dirençle karşı karşıya kalabilir. Daha sonraki düşüş, dip seviyenin 1.364$ dolar seviyesinde olup olmadığı ya da BCH'nin 1.194$ düşüp düşmeyeceğini doğrulamaktadır.BCH/USD paritesi bir gün içinde 2.072$ 'ın üzerine çıkarsa, düşüş eğilimi (ayı piyasası) geçersiz sayılabilir.

XRP/USD

Ripple 61.8'lik Fibonacci düzeltme seviyesine düşeceğini tahmin deilmişti. Fakat, Ripple düşüş kanalının alt sınırıyla çakışan yüzde 78.6 oranındaki geri çekme seviyelerine yakın durumda.

Mevcut geri çekilme, 20 günlük EMA'da dirençle karşı karşıya kalabilir; bunun üzerinde ise 2.2$ olarak gerçekleşen bir hareket te olabilir; XRP/USD paritesi, daha önce güçlü desteklerle görülen eğilim çizgisine karşı direniş gösterecektir. Olumsuz yönünde, 0.87$ seviylerinde güçlü bir destek sağlaması bekleniyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ