Bugünkü yazımızda sizlere 1inch (1INCH) Nedir? 1inch Borsası Nedir? 1inch Token Nedir? sorularının cevabını vermeye çalışacağız.

1inch (1INCH) Nedir? 1inch Borsası Nedir? 1inch Token Nedir?

Bugünkü yazımızda sizlere 1inch (1INCH) Nedir? 1inch Borsası Nedir? 1inch Token Nedir? sorularının cevabını vermeye çalışacağız.

1inch (1INCH) Nedir?

1inch, kullanıcılarının tüm platformlarda en verimli borsa rotalarını bulmasını sağlamak için birkaç DEX'i tek bir platforma bağlayan merkezi olmayan bir borsa (DEX) toplayıcıdır. Bir kullanıcının bir takas için en iyi fiyatı bulması için, her borsaya bakması gerekir - DEX toplayıcıları, DEX'lerde takas için verimlilik sağlayarak manuel kontrol ihtiyacını ortadan kaldırır.

DEX toplayıcıları, farklı DEx'lerden likidite tedarik ederek çalışır; bu, kullanıcılara, mümkün olan en kısa sürede herhangi bir DEX'te bulabileceklerinden daha iyi token swap oranları sunabilecekleri anlamına gelir.

1inch, Binance Labs, Galaxy Digital, Greenfield One, Libertus Capital, Dragonfly Capital, FTX, IOSG, LAUNCHub Ventures ve Divergence Ventures'tan 2,8 milyon dolarlık fon artışının ardından Ağustos 2020'de piyasaya sürüldü.

Aralık 2020'de 1inch, ParaFi Capital, Blockchain Capital, Nima Capital ve Spartan Group gibi diğerleriyle birlikte Pantera Capital liderliğindeki Series A fonunda 12 milyon dolar daha topladı. Finansman turu bir SAFT satışı (gelecekteki tokenler için basit anlaşma) aracılığıyla gerçekleştirildi.

2020 kışında 1inch, kendi otomatik piyasa yapıcısı (AMM) Mooniswap'i de piyasaya sürdü.

1inch'in Kurucuları Kimlerdir?

1inch, 2019'daki ETHNewYork hackathon'u sırasında Sergej Kunz ve Anton Bukov tarafından kuruldu. İkili, daha önce Kunz'un YouTube kanalının (CryptoManiacs) canlı akışı sırasında tanışmış ve birlikte hackathonlara girmeye başladı ve Singapur'da bir hackathon'da bir ödül kazandı. Ethereum Global'den iki büyük ödül de var.

1inch öncesinde Kunz, ürün fiyatı toplayıcı Commerce Connector'da kıdemli geliştirici olarak çalıştı, iletişim ajansı Herzog'da kodlandı, Mimacom danışmanlığında projelere liderlik etti ve ardından hem DevOps hem de siber güvenlik alanlarında Porsche'de tam zamanlı çalıştı.

Şu anda 1inch CTO'su olan Bukov, 2002'den beri yazılım geliştirmede çalışıyordu ve 2017'den beri gDAI.io ve NEAR Protokolü dahil ürünler üzerinde merkezi olmayan finans (DeFi) üzerinde çalıştı.

Dolaşımda Kaç 1inch Token Var?

1inch Token lansmanı Ağustos 2020'de duyuruldu. O sırada kurucu ortak Sergej Kunz, tokenın bir düzenleyiciye kaydedileceğini söyledi, ancak hangisi olduğunu belirtmedi. Kunz'a göre, "1INCH tokenlarının menkul kıymetler [...] veya bir yatırım olması amaçlanmamıştır. 1inch Tokenlarının, 1inch Ağında, 1inch Token protokollerinde ve üçüncü tarafların 1inch Tokenları  ve / veya izinsiz blok zinciri tabanlı merkezi olmayan 1inch Token Ağını kullanarak geliştirebileceği diğer uygulamalarda tüketim amaçları için kullanılması amaçlanmıştır. " Cayman Adaları 1inch Vakfı'nın bağımsız kurulu, 1inch Tokenlarının benimsenmesini destekleyecek.  

1inch Token, tüm sahipler tarafından 1 inçlik protokollerin yönetimine katılmak için kullanılacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ