Ethereum, son birkaç aydır Bitcoin ve diğer akranlarının çoğundan daha düşük performans gösteriyor ve yıllık yüksek seviyesi olan 290 $ 'lık değerden keskin düşüş, orta vadeli piyasa yapısına biraz zarar veriyor.

200 Doların Altına İnse de Ethereum’da Boğa Durumu Neden Güçlü Kalıyor?

Ethereum, son birkaç aydır Bitcoin ve diğer akranlarının çoğundan daha düşük performans gösteriyor ve yıllık yüksek seviyesi olan 290 $ 'lık değerden keskin düşüş, orta vadeli piyasa yapısına biraz zarar veriyor.

Görünüşe göre Ethereum, piyasanın geri kalanına karşı bir zemin kazanacak şekilde konumlandırılabilir, çünkü teknik görünümü bazı ince güç işaretlerini yanıp sönmeye başladığında giderek daha parlak hale geliyor.

ETH, temel bir perspektiften de güçlüdür, çünkü veriler sıfır olmayan bir dengeye sahip Ethereum adreslerinin sayısının Bitcoin'den geçtiğini göstermektedir. Bu büyüme, DeFi girişimlerinden kaynaklanan büyüyen faydalarından kaynaklanabilir.

Kripto bu iki cephede montaj gücü görmeye devam ederse, önümüzdeki aylarda son derece yükseliş eğilimi gösterebilir.

Kısa Vadeli Zayıflık İşaretlerine Rağmen Ethereum Fiyatı Yukarı Yönlü

Ethereum şu anda anahtar desteğinin hemen üzerinde 200 $ seviyesinde seyrediyor ve Bitcoin ve diğer altcoinlerin bugünkü ETH üzerinde bir miktar baskı oluşturduğu düşüş söz konusu.

Yazım sırasında, Ethereum mevcut fiyatı 201 $  ile % 2'nin biraz altında işlem görüyor. Bu, son hafta sonu 210 $ 'lık yüksek seviyelerden kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

Bununla birlikte, bu mevcut zayıflık kısa ömürlü olabilir, çünkü analistler önümüzdeki 200 haftadaki desteğin kriptoyu önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha fazla artırmak için yeterli olabileceğini belirtiyorlar.

Twitter'da bir kripto tüccarı yakın zamanda, yakın vadede eğilimi tahmin edeceği ve yaklaşık olarak 216 $ gibi bir yukarı yönlü hedef belirlediği detaylarını gösteren bir grafik sundu.

Başka bir analist olan Josh Olszewicz, kripto bulut oluşumu nihayet boğa lehine döndüğünde yatırımcıların “dikkat etmesi” konusunda uyarıda bulundu.

Bu açıkça bir yükseliş işareti olsa da, bunun Mart ayında en son gerçekleştiği zaman kripto keskin bir selloff gördü. Bu nedenle, bu aslında olumsuz görmek için hazır olduğunu gösteren bir sayaç göstergesi olabilir.

ETH’nin Temel Gücü İnşaata Devam Ediyor

Teknik analistler arasındaki hafif karışık hislerden bağımsız olarak, kripto para birimi, temel gücünden kaynaklanan büyümeyi görmek için iyi bir konumda görünüyor.

Bir yazar ve popüler kripto yorumcusu olan Camila Russo, son tweet'te Ethereum adreslerinin sıfır olmayan bir denge ile yükselişinden bahsetti ve şimdi Bitcoin'inkini aştıklarını açıkladı.

 Bu temel büyüme, kripto para orta vadeli görünümü için güçlü bir durum oluşturuyor ve bu da son zamanlarda zayıf fiyat hareketine rağmen geleceğinin hala parlak kaldığını gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ