Merhaba arkadaşlar, kripto dünyasından geçtiğimiz günlerde çok fazla gelişme yaşandı ve bu gelişmelerin birçoğu market hacmine yansıdı. 

  • Market Cap: $337.840.838.356
  • BTC Volume: $188.062.182.071

Yukarıdaki iki verinin gösterdiği şey 2018 yılında, bu trend bozulmaz ise ara sıra makalelerde paylaştığımız Ronnie Moas tahminlerini destekler nitelikte. Şimdi 188 milyar dolara ulaşan bir Bitcoin hacmi yaklaşık 1 ay öncesinde tüm Market Cap hacmine eşitti. Yani kripto dünyasına giriş yapan paranın yaklaşık 1 ay içinde ikiye katladığını söyleyebiliriz. Tabi ki bu para girişinde birçok önemli faktör var, artık Bitcoin GLOBAL olarak tanınmaya başladı. 18 Aralıkta CME vadeli işlemlere başıyor ve JP Morgan da onu takip edecek gibi duruyor. Birde ne hikmetse ünlü zenginler Bitcoin'e "BALON" dedikçe fiyatı daha çok artıyor.

Sadece 1 yıl içerisinde 1297.07% değerinde büyüme göstermiş bir Bitcoin acaba 2018 yılında ne yapacak? Eğerki aynı büyüme oranını gösterirse fiyat Ronnie Moas'ın tahmini gibi 100.000$ civarına yaklaşacaktır. Tabiki, ilerleyen günlerde Bitcoin ile ilgili ve Bitcoin'i daha çok resmileştiren haberler gelmeye devam ederse bu süreç kısalabilir gibi duruyor. Yıl başında 2000$ olacak dediklerinde, pek inanılır gelmiyordu daha sonrasında 5000$ olurmu acaba derken şuan 11.000$ seviyelerindeyiz. Yukarıdaki tablo aslında her şeyi anlatıyor.

Sırada Ethereum var. Herkes çok kızıyor bu coine fakat ben sebebini anlayabilmiş değilim. Okadar başarılı bir coin ki bir yılda tam tamına %5810.52 kazandırmış!!! Bitcoin performansı bekleniyor sanırım sitemler o yüzden. Düşünsenize 1 yılda bukadar değer kazanan bir coin 2018 yılında yarısı kadar değer kazansa bile uçuk rakamları bulacak bir değerde olacak. Yatırım yaparken tereddüt etmemeniz gereken bir coin varsa kripto para aleminin petrolü olan Ethereum dur kesinlikle. Bence portföyünüzde olması gereken bir coin 1000$ olmadan alsanız iyi olur.

%2459.54 işte bu rakam aslında kripto para yatırım işinin sabır işi olduğunu gösteriyor. Nekadar düşüş yaşadı kim bilir ne kadar düşe kalka yolda alsa 100$ gördü sonunda. Bir Ethereum olamadı zaten olmasını da beklemedik ama yatırımcısını yarı yolda bırakmayan coinlerden oldu yılların LTC si, gerçekten bu performans ile güven sağladı.

Yatırımlarınızı yaparken uzun süreli yapmanızı öneririm. Şuan bahsi geçen 3 coin gerçekten artık yüklü miktarda alınacak ve elde tutulacak fiyatı geçmiş bulunuyor. Herhangi bir market crash yaşanmaz ve fiyatları %50 değer kaybetmezse artık bu coinleri bizler alamayacağız elimizdekini de satamayacağız heralde çünkü çok değerli olacak.

Belkide alttan gelen EOS, IOTA, ADA, NEM gibi coinlere yönelmemiz gerekiyor. Çünkü elinde 10 BTC si olan biri ile 2 BTC si olan kişinin arasında kâr anlamında dünya farklar var şu sıralar. Kripto para dünyasındaki en önemli gelişmelerden biri olan Market Cap'ın 2 katına çıkması bütün coinlerin fiyatlarını neredeyse 2 katına çıkarmış bulunmakta. Bu yüzden yatırımlarınızı yaparken kaldıraç uygulayabileceğiniz coinlerden almanızı öneririm. 1 BTC ile 100$ lık artıştan elde edeceğiniz kâr ile 10 LTC deki 10$ lık artış aynı olacaktır unutmayın.En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ