Merhaba arkadaşlar kripto dünyasında Ocak ayında yaşanılacak bir kaç gelişmeden bahsedeceğim. Son günlerde Bitcoindeki düşüşler devam ederken bildiğiniz gibi altcoinlerde ve özellikle Ripple cephesinde çok büyük hacim artışı yaşandı. Kripto dünyası genelde habere kadar pump haberden sonra dump etkisi yaşadığı için ve Bitcoin uzun süredir boğa piyasasını bırakmış ve ayı piyasasına girdiğinden ötürü şansımızı altcoinlerde denesek hiç fena olmayacak gibi duruyor.

Ethereum, ile ilgili 19 Ocak 2018 tarihinde Etherzerodark forku olacağı duyurulmuş. Buda Ethereum fiyatlarında bir artışa yol açacaktır diye düşünmekteyim. Çok fazla detay olmamakla birlikte ya air drop yada fork sonrasında mining difficulty azalımı gözlemleyebiliriz diye düşünüyorum. Eğer bir air drop yaşanacaksa genel olarak Binance borsası bu tip hardforklar yada softforklar için bir genelge yayınlamıştı büyük ihtimal vereceklerini düşünmekteyim.

Zclassic (ZCL), 31 Ocak 2018 tarihinde Bitcoin ile ortak bir etkinlikleri var. O tarihte Bitcoin ve Zclassic sahiplerine ellerindeki miktar kadar 1:1 oranında yeni bir coin verilecekmiş. Zcl fiyatları şu sıralarda 0.0070 Bitcoin civarında ucuz bir coin olmasından ötürü bi miktar alınıp köşede tutulabilir çünkü bu ortak etkinlik fiyatlara yansıyabilir.

Siacoin, Hempcoin ve Radium, bu iç altcoinin de 31 Ocak 2018 tarihinde hardforkları olacak. Satoshi bazında değerleri ise, Siacoin: 220 Satoshi, Hempcoin: 4300 Satoshi ve Radium 93000 Satoshi seviyelerinde seyretmekte bir miktar alıp habere kadar pump olursa dump öncesi kâr bırakabilir.

Binance Coin (BNB), 31 Ocak 2018 tarihinde "Coin Burn"  olması gibi bir durumdan bahsediliyor fakat süre biraz ileri tarihtede olabilir buda ne anlama geliyor derseniz mevcut dolaşımda olmayan miktarın (piyasaya sürülmeyen kısım) yok edilmesi anlamına geliyor. Şuan 60000 Satoshi değerinden işlem görmekte.

Tron (TRX), Tron çok yeni bir coin olmasına rağmen son günlerde çok büyük bir market hacmine ulaştı. Bu çıkısın sebebi tam olarak bilinmesede, sanırım Tron çıkışını sürdürecek gibi duruyor.

Twitter adreslerinden duyurdukları haber üzerine konuşmak gerekirse;

1- Oyun tabanlı bir Tron ağı açıklaması.

2- Coin burn yapılacak (2018 ilk çeyreği).

3- Yeni bir borsada işlem görmeye başlayacak.

4- Alibaba dan daha çok geliştirici takımlarına katılacak.

5- San Francisco da yeni bir ofis açılacak.

Tron şuan 300 Satoshi den işlem görmekte.

Kişisel görüş: Bu makaleyi okumadan öncede mevcut coinlerde yatırımlarınız varsa ve yüksek yada tatminkar seviye bir kârınız bulunuyorsa etkinlik günlerini beklemeden yada birkaç gün kala kâr satışı yapmanızı öneririm bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor ve terste kalabiliyorsunuz sonrasında ise beklerken diğer fırsatları kaçırıyorsunuz. Tabi bu bir yatırım tavsiyesi olmamakla beraber hür iradeniz ile karar almanızı tavsiye ederim. Hiçbir zaman bir coine kendinizi bağlı hissetmeyin sonuçta burada bir nevi ticaret yapıyorsunuz hangisi kazandırıyorsa ona yönelmeniz kadar doğal bir durum yok. 2017 için spot altını ele alırsak 1 yıl boyunca yatırımcılarına hiçbirşey kazandırmadı ve zarar ettirdi. Sizce Bitcoin'e sürekli balon diyen Warren Buffeet altındamı kaldı? Tabiki bu oyuncular çok büyük ve bizim hayallerimizi süsleyen miktarlara zaten sahipler onlar için kripto kaldıracına gerek bile yok. Dolar - Euro - Sterlin gibi fiat paralar ile zaten istediklerini kazanabiliyorlar.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ