"Her yatırım ve ticaret işlemi risk taşır, karar verirken kendi araştırmanızı yapmanız gerekir."

Kripto para birimleri, diğer varlık sınıfı gibi tüccarlar için zenginlik yarattı. Bitcoin dikkatin çoğunu topluyor olsa da, 2017'de yükselen tek para birimi değil değil. Kazananların sayısı sürekli artıyor.

Ethereum, Bitcoin'i yılın baskın lideri olarak ele geçirmeyi hedefleyen ikinci önde gelen para birimi oldu. Bununla birlikte, son iki hafta içinde, Ripple, 10 Aralık tarihinde 0.22 doların düşük bir seviyesinden bugün 2.47 dolara kadar yükseldi. Bu, 20 gün boyunca yüzde 1024'lük müthiş bir yükseliş yakaladı. Sonuç olarak, Ripple, Ethereum'u piyasa değeri ile ikinci en değerli para birimi olarak geride bıraktı.

Birkaç hafta geriye doğru yüzde 60'ın üzerinde yükselen Bitcoin hakimiyeti tekrar yüzde 38,3'e düştü.

Pazar büyüdükçe, bu para birimlerinde sıralamada bir takım değişiklikler görme ihtimalimiz yüksek. Bu nedenle, tüccarlar olarak tüm kripto para birimine karşı açık bir zihin tutmak gerekir; "ana hedefimiz para kazanmaktır."

BTC/USD

Eğilim çizgisinden gerileme bekliyorduk, ancak alıcıların olmaması nedeniyle toparlanma işlemi hiç güçlenmedi. Bugün, satışları artıran eğilim çizgisi desteğinin altına girdi.


Bitcoin, düşüş eğilimli baş ve omuz deseninin boynunu kırmış durumda. Şifreleme, boyun çizgisinin altında kalırsa, desen hedefi 5.745 dolar olur. Bununla birlikte, kısa vadede böyle bir düşüş beklemiyoruz. 

ETH/USD

Ethereum'un kısa vadede sadece kopuşta ve düşüş eğilim çizgisinin çok üzerinde olumlu olacağını belirttik. Dün boğalar trend çizgisinden kurtuldu, ancak bundan daha üstünde bir başarıyı yakalayamadı.

Eksiklikte, 20 günlük EMA güçlü bir destek sağlıyor. Eğer bu destek düzeyi kesilirse, 646.08 dolar ve bundan sonra 600 dolar seviyelerine doğru bir düşüş görüyor olabiliriz. Öte yandan, ETH / USD çifti 760 doların üzerinde olumlu olacak, çünkü üç kez 760 dolar seviyesinden geri döndü. 

20 günlük EMA ile 760 dolar arasında, değişken menzil hareketine şüphe ile bakıyoruz. Bu nedenle, net bir kopma ve yukarı trendin yeniden başlatılmasını onaylayana kadar beklemenizi öneririz.

BCH/USD

Son iki günde, boğalar 2300 dolarlık markayı savunuyordu. Ancak dün yeniden başlatma girişimlerinde dün başarısız oldu.

Günümüzde, 2300 dolarlık kritik destek seviyesinin altına düştü. BCH / USD çifti üzerindeki bir diğer olumsuz hedef 50 günlük SMA'ya bir düşüş. 1.733 dolar seviyeleri civarında güçlü bir alım bekliyoruz. Bununla birlikte, görünürde net bir taban olana kadar beklemenizi öneririz.

XRP/USD

Dalgalanma, ilk hedefimiz olan 1.5 dolarlık hedefin üzerine çıktı. Bugün, gün içi en yüksek 2.474 dolara ulaştı.

Boğa öncesi tahminimle satın alan tüccarlar pozisyonlarını kapatmalı veya en azından stratejilerine bağlı olarak yakın durma kaybıyla izlemelidirler. Böyle muhteşem bir toparlanmadan sonra, XRP / USD paritesinin bir düzeltme veya konsolidasyona girmesini bekliyoruz. Bu nedenle, üzerinde yeni bir satın alma önerimiz yok.

IOTA/USD

Boğa son birkaç günde 3.032 dolar aralığının alt sınırını başarıyla sergiledi. Bununla birlikte, daha yüksek şifreleme oranını zorlayamadılar.

Bugün, IOTA / USD çifti yine kritik desteğin altına düşmekle tehdit eden ayı saldırısı altındadır. Ayılar başarılı olursa, şifreleme oranı 2.62196 ABD Doları olan yüzde 61.8'lik Fibonacci düzeltme seviyesine düşecek.

Yine de, boğalar desteklerini bir kez daha üstesinden gelmeyi başarırsa, IOTA menzil içerisinde ticaret yapmaya devam edecektir. Satın alma pozisyonlarını yalnızca bir kopuşta başlatacağız ve düşüş eğrisi çizgisinin üzerinde kapatacağız. O zamana kadar, kenarda kalacağız.

LTC/USD

Ayılar, baş ve omuz deseninin ensesinin altına kırmış durumda. Boğa sahnesi bugün keskin bir toparlanma yapmazsa, önümüzdeki günlerde Litecoin'in düşmeye devam etmesi ihtimali var.

175,199 Dolar'lık son dip seviyesine güçlü bir destek bekliyoruz. 50 günlük SMA da bu seviyenin biraz altındadır ve bu da biraz destek sağlamalıdır. 

Bununla birlikte, eğer bu iki seviyede de tutarsız kalırsa, LTC / USD çifti baş ve omuz modelinin dağılımının hedefi olan 110 $ 'a düşecektir.

Boğa dijital para birimini boynunun üstünde 240 TL'ye itmeyi başarırsa, düşüş eğilimimiz geçersiz sayılacaktır.

DASH/USD

Son iki gün boyunca, boğalar 20 günlük EMA'ya tutunmayı başardı. Ama bugün, ayılar hareketli ortalama desteğin altına düştü.

Dash trend çizgisinde güçlü bir destek var. Boğaların bu seviyeyi güçlü bir şekilde savunmasını bekliyoruz.

Eğilim çizgisi kırılırsa, DASH / USD çifti 800 dolar ve bundan sonra 650 dolar seviyelerine düşebileceğinden alt formasyonun teyitini elde edinceye kadar satın almayı bırakacağız.

XMR/USD

Monero'da sınırları aşan bir ticaret eylemi bekliyorduk. Buna rağmen, ayılar kontrol altına alındı ve bugün 20 günlük EMA'nın altına düştü ve bu da düşüş eğilimindeydi.

Monero'daki ani destek 300 $ 'dır. Bu seviye bozulduğunda, düşüşün son 245,1 $ 'lık bir seviyeye kadar gerilediğini görme ihtimalimizi büyük olasılıkla görüyoruz.  50 günlük SMA da bu seviyededir. Hemen altında, 230.66 Dolarlık yüzde 61.8 Fibonacci düzeltme seviyesi var. Bu bölgede güçlü bir destek bekliyoruz. Aynı zamanda, düşme tutuklanıncaya kadar satın alma teklifinde değiliz. 

Piyasalar ayı bir tutum içerisine girdiğinde, cesur olmak ve düşen bir bıçağı yakalamaya çalışmak yerine düşüş sona erene kadar beklemek iyi bir stratejidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ