2017 yılında, ICO balonu resmen patladı. Şimdi, benzer bir durum iflas eden birçok kripto para birimi borsası için de geçerli.

2019 Yılı Kripto Para Borsaları İçin Felaket Yılı Olabilir

2017 yılında, ICO balonu resmen patladı. Şimdi, benzer bir durum iflas eden birçok kripto para birimi borsası için de geçerli. Borsa iflasları 2019’un ‘ICO balonu’ olabilir mi?

2017 başarısız ICO'nun yılıysa, 2019 borsa iflaslarının ve yanlış yönetimin yılı olabilir.

Herhangi bir standart uyarınca, bu yıl kripto para birimi piyasasının borsa liderlerini sağlamlaştırdı. Binance, Kraken, Coinbase ve benzeri diğerleri ticarete hakim. Sonuç olarak, daha küçük rakipler damgalandı. Sonuç, büyük borsalar tarafından pazar payının sağlamlaştırılması ve sayısız küçüklerin iflasları oldu.

Kripto Para Birimi Borsası İflas Yılı

2019 yılı tartışılırken akla gelen ilk borsa iflası QuadrigaCX. Kanada’nın en büyük borsası, şu an vefat etmiş olan CEO’nun, soğuk cüzdanlı anahtarların tek sahibi olması nedeniyle, ağır ihmal nedeniyle iflas etti. Elbette QuadrigaCX kesin bir iflas vakası örneği değil, ancak yıl için tonu belirleyen bir faktör.

Bununla birlikte, bu yılki diğer durumlar daha net. Örneğin, CoinExchange.io, kendini ‘kripto kışı’ndan kaldıramadığını ilan etti ve kapılarını kapatmak zorunda kaldı. Borsa faaliyetlerine devam edecek etkin bir kaynağa sahip değildi. Benzer bir hikaye, 6 ay önce şüpheli koşullar altında iflas başvurusunda bulunan CobinHood ile yaşandı. Sonra, Polonya'nın önde gelen kripto para birimi borsalarından biri olan BitMarket'e de sahip olduk. Bu borsa da hiçbir geliri olmadığı için kapılarını kapattı.

Daha da büyük, kurumsal olarak desteklenen borsalar önemli bir işlem hacmi elde etmek için mücadele ediyorlar. Bir hafta önce, Nasdaq destekli DX.Exchange'in de kapanacağını bildirdi. Talep edilen sebep 'finansal sıkıntılar' nedeniyle oldu.

İyileşmeden Daha Kötü Olabilir

2018'de başlayan düşük kışın yavaş yavaş çıkmasına rağmen kripto para birimi piyasasına rağmen, çoğu borsa hala karlı kalmak için mücadele ediyor. Yüksek derecede ölçek ekonomisine sahip olanlar fırtınayı havalandırabilirler ve bazı durumlarda daha fazla pazar payına bile sahip olurlar. Diğer yandan küçük borsalar teslim olmak zorunda kaldı.

Örneğin, bu şok edici istatistiği ele alalım: Business Kore bu yıl ülkedeki tüm kripto para borsalarının % 97'sinin batma ihtimalinin olduğunu tespit etti. Bu durum, şu anda birçok borsanın karşı karşıya olduğu bir durum. O kadar ciddi bir hal aldı ki, HitBTC gibi daha eski, yerleşik borsalar potansiyel olarak iflas ediyor gibi dedikodular bile oldu.

Şu anda kripto para birimi endüstrisindeki borsalar ve piyasa oyuncuları arasında büyük bir sarsıntı yaşıyoruz ve bunun sonuçları 2017'deki ICO balonunun patladığı zamanki gibi güçlü bir şekilde hissedilecek. Binance gibi büyük isimler güçlerini daha da pekiştirecek. Bununla birlikte, yükseliş hype piyasa döngüsünü yeniden düzenleyene kadar, tahtanın genelinde daha fazla döviz iflası görmeyi bekleyebiliriz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ