Square'ın Cash App uygulamasına dair bugün kripto para dünyasını sevindiren bir açıklama yapıldı.

2019

Square'ın Cash App uygulamasına dair bugün kripto para dünyasını sevindiren bir açıklama yapıldı. Açıklamaya göre 2019 yılının üçüncü çeyreğine dair raporda Bitcoin alanına bir çok yeni yatırımcının girdiği belirtiliyor. Ancak konu Bitcoin’den elde edilen kârâ gelince, orada karın düştüğü bildiriliyor.

Ödeme işleme devi Square 6 Kasım’da yatırımcılarına bilgi paylaşımında bulunarak Cash App uygulamasının toplam net gelirinin 307 milyon dolara ulaştığını açıkladı. 2019 yılının 3. Çeyreğinde karının azaldığını belirten Square buna rağmen elde edilen karın 123 milyon dolar olduğuna vurdu yapıyor.

İlk Defa Bitcoin Alan Kişi Sayısı İkiye Katlandı

Square’in Cash App Uygulamasının Bitcoin geliri ise 148 milyon dolar. Bununla birlikte, şirket 2019'un üçüncü çeyreğinde Bitcoin maliyetlerinde 146 milyon dolarlık bir maliyete katlandı ve aynı dönemde Bitcoin satışlarından sadece 2 milyon dolar kar elde edebildi.

BTC satışlarındaki düşük kar marjına rağmen, giderek daha fazla sayıda kullanıcı görünüşte Bitcoin'e yatırım yapmanın bir yolu olarak Square'ın Cash App uygulamasına yöneliyor. Şirket yeniden tasarlanan Cash App’in müşteri arayüzünü tanıttığı günden beri, Bitcoin ve Cash Card’ın ürün kullanımının önemli ölçüde arttığını belirtiyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

“İlk kez Bitcoin alıcıları yaklaşık iki katına çıktı ve Cash Card siparişleri anlamlı bir artışla karşılaştı.”

Hissedar mektubu, 2019'un üçüncü çeyreğinde, toplam net gelirin bir önceki yıla göre yüzde 44 artarak 1.27 milyar dolara, düzeltilmiş gelirin ise bir önceki yıla göre yüzde 40 artarak 602 milyon dolara ulaştığını vurguluyor. Net gelir, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde 20 milyon dolar olan net gelir ile 2019 yılının üçüncü çeyreği ile karşılaştırıldığında yaklaşık olarak 9 milyon dolarlık bir artış söz konusu. 2019 yılının üçüncü çeyreğinde net gelir 29 milyon dolar şeklinde gerçekleşti.

Square’in popüler ödemeler uygulaması olan Cash App başlangıçta fiat para biriminin transferini kolaylaştırmak için tasarlandı. Ancak çok yakında bir zamanda kripto para birimi alım satım işlemlerini desteklemeye başladı.

Square’ın Cash Card’ı ise, satıcıların, satışlarını yaptıkları anda fonlarını harcamalarını sağlayan ücretsiz bir banka kartı. Bir satıcı ödeme aldığında, gelirler derhal Square saklı bakiyelerine gidiyor. Bu rakamlar daha sonra bir ATM'den harcanabiliyor veya çekilebiliyor.

Berkshire hissesinin bir kısmını satın alın

Square App, bir ödeme uygulaması olarak başlangıçtaki amacının ötesine geçmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce, Twitter ve Square'in CEO'su Jack Dorsey, Square’in Cash App uygulamasının, kullanıcıların stokların 1 dolara kadar olan kesirli değerlerini satın almalarını sağlamak için hazır olduğunu açıkladı. Dorsey konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer veriyor:

“Artık herkes anında ve ücretsiz olarak CashApp uygulaması aracılığı ile 42 dolar veya 1 dolar değerindeki hisse senetlerinden alabilecek. Satın almayı hisse senetlerine getirmekten ve daha fazla insanın erişimine elverişli hale getirmek için ekiple birlikte çalışmaktan gerçekten gurur duyuyorum. Şimdi yayıyoruz!”

Dorsey ayrıca, stokta olmayan kullanıcıların aynı arayüzü kullanarak Bitcoin fraksiyonlarını satın alabileceklerini vurguluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ