Ripple’ın kripto parası XRP, 2019'daki en kötü performans gösteren büyük değere sahip koinlerden biri durumunda. XRP için 2020 şu ana kadar daha iyi görünmüyor.

2019

Ripple’ın kripto parası XRP, 2019'daki en kötü performans gösteren büyük değere sahip koinlerden biri durumunda. XRP için 2020 şu ana kadar daha iyi görünmüyor.

Kripto analitik firması Messari, bu hafta XRP'nin 2020'nin ilk çeyreğinde piyasa değerine göre ilk 25 kripto paranın en kötü performans gösteren kripto varlığı olduğunu gösteren verileri yayınladı.

XRP, bu haftanın başlarında, gelecek vaat eden kripto para birimi Chainlink (LINK) tarafından hacmin üstesinden geldi - ve Mart ortasındaki flaş kazası sırasında az kalsın üçüncülüğü Tether’a kaptırıyordu.

Messari'den gelen veriler tokenin Bitcoin'e (BTC) karşı XRP’nin % 66 değer kaybettiğini gösteriyor. Dolar bazında fiyat yarıya düştü, 0.36 $ 'dan 0.18 $' a geriledi.

COVID-19 salgınının etkileri kripto pazarını etkilemeden önce Ripple büyük miktarlarda XRP sattığı için eleştirilerin odağı oldu. Messari raporunda CEO'ya “Ripple, XRP satmadan kârlı veya nakit akışı pozitif olmaz” diyerek satışların şirketin finansmanına yardımcı olduğunu belirtti. Ancak 2019'un son çeyreğindeki toplam XRP satışları, 2019'un üçüncü çeyreğinde bildirilen 66,24 milyon $ 'dan önemli ölçüde düşerek 13,08 milyon $' a geriledi.

LINK, Günlük Hacimde XRP'yi Aşıyor

XRP, merkezi olmayan oracle projesi Chainlink'ten gelecek kripto para varlığı tarafından 13 Nisan'da günlük hacimde ele geçirildi.

Messari'nin kurucusu Ryan Selkis'in Twitter hesabında belirttiği gibi LINK, XRP ve ETH'yi o gün toplam 130,535,603 dolarlık hacmiyle toplam işlem hacminde ikinci oldu. Bu, ETH'nin dördüncü sırada kaldığını gören XRP hacmindeki 77.029.141 $ 'ın oldukça ilerisindeydi.

LINK şu anda piyasa değeriyle 11. kripto para birimi olarak sıralanıyor ve 2019'un en iyi performans gösteren paralarından biriydi ve 0.29 $ 'dan 1.80 $' a yükseldi.

Ripple'ı Gölgeleyen Yasal Konular

 XRP’nin düşük performansının nedeninin bir kısmı, şirketin New York'ta karşı karşıya olduğu ve şirketin 2013 tarihli ilk XRP kripto para teklifiyle Menkul Kıymetler Yasası'nı ihlal ettiği iddialarına odaklanan uzun vadeli bir toplu davayla bağlantılı olabilir. Garlinghouse, kişisel olarak, kendi tokenlarını sessizce likidite ederken tokenı potansiyel yatırımcılara duyurmakla suçlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ