Bitcoin'in ölçeklendirme çözümleri eksikliği var, gizlilikle ilgili yeni bir kod da yok. Ve kalkınma merkezileştirme konusu hiç olmadığı kadar belirgindir.

2020’de Bitcoin’in Gücünü Ne Artırabilir?

Bitcoin'in ölçeklendirme çözümleri eksikliği var, gizlilikle ilgili yeni bir kod da yok. Ve kalkınma merkezileştirme konusu hiç olmadığı kadar belirgindir.

Ölçeklendirme çözümlerinin eksikliği, insanlar Bitcoin satın almak için acele edecek olsa bile, blokta tüm işlemleri gerçekleştirmek için yeterli alan olmadığı anlamına gelir. Ağın işlemlerinin% 40'ı SegWit / Lightning'den geçse bile, ağın TPS'si diğer kripto paralarla karşılaştırıldığında çok düşüktür.

Gizlilikle ilgili kodun bulunmaması, geliştiricilerin gözetim yazılımlarına karşı herhangi bir önlem almadığı anlamına gelir. Chainalysis ve Crystal sayesinde giderek daha fazla insan hapse giriyor. Bu günlerde kripto ile uğraşırken son derece dikkatli olmalısınız. Borsalar paraları izliyor ve eğer “kirli” bir paranız varsa, ödemeleri donduruyor ve hatta polise rapor veriyorlar (bazen). Sadece Bitcoin gizliliği geliştirdiğinde, ilk hayranlarının çoğu geri gelecek.

Kod geliştirmeyle ilgili sorun, endüstrinin OG'lerinin bile bugün kod katkıda bulunan insanlar hakkında hiçbir fikre sahip olmamasıdır. Endüstri, bu alanın geliştiricileri ve kamuoyu tarafından üretilen özel bir gerçeği kullanıyor. Topluma, Bitcoin'in ölçeklendirme ile ilgili hiçbir kusuru olmadığını garanti etmeye çalışıyorlar. Ancak teknik uzmanların çoğu, Bitcoin'in geliştirme standartlarının sipariş edilmekten çok uzak olduğunu iddia etti. Örneğin, bunlardan birine aşina değilseniz, geliştirmenin Bitcoin Core iç çemberine katılmak zordur. Herkesin katılabileceği eski güzel günler sona erdi.

 Bunlar komplo teorileri değil, Andreas Antonopoulos 2019'da Bitcoin'in rekabetçi bir gizlilik modelinin eksik olduğunu iddia ediyor. 2020'de Monero, Beam, Grin, Dash ve Zcash her yerde olduğunda ne olacak?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ