Yeni yıla girdiğimize göre bir önceki yıl Bitcoin'in performansına geriye dönük bir bakış yapmanın zamanı geldi.

2019, dominant kripto para biriminin en yüksek ve en düşük yılıydı, ancak blockchain analitiği girişimi Skew tarafından sağlanan verilere göre, yine de yıllık % 95 kazançla zirveye çıkmayı başardı.

Volatilite

Bitcoin'in fiyat hareketi yılın neredeyse yarısı boyunca olaysız geçti. Skew, BTC'nin günde yüzde birden fazla hareket etmediği 150 gün olduğunu tahmin etti. Bu arada, ortalama günlük ortalama hareket yaklaşık yüzde 2,4'tür.

En çılgın fiyat hamlesi, 25 Ekim'de Bitcoin'in bu kazanımlar hızla buharlaşmaya başlamadan önce yaklaşık 40 oranında arttığı kaydedildi. Bu arada, boğalar için en acı verici iki hamle 27 Haziran ve 25 Eylül'de geldi. BTC, hala birincisinin sonucu olarak ortaya çıkan altı aylık düşen kanaldan çıkmak için mücadele ediyor.

BTC'nin görünüşte daha az volatil hale gelmesine rağmen, en iyi türev borsası olan BitMEX'te 800 milyon dolardan fazla likidite tasfiye edildi ve uzun zamandır aslanın bu meblağdan aldığı paydan sorumluydu.

2020 burada

Dünyanın dört bir yanında şampanya patlatan insanlar için, üçüncü Bitcoin yarılanmasının olacağı yıl karşılandı. Gelecek ödülün yarıya indirilmesinin başka bir fiyat rallisini tetikleyeceği inancı, 2019'da olduğu gibi en büyük kripto anlatılarından biri haline geldi. Silk Road kurucusu Ross Ulbricht, BTC'nin 2020'de 100.000 dolara şahit olabileceğini tahmin etti.

Ancak, herkes hevesli değil. CoinList’ten Andy Bromberg kısa bir süre önce yarılanmanın zaten "aşırı fiyatlandığını" söyledi. Aslında, Bitcoin fiyatının yükselmesinden çok düşmesini bekliyor.

“Belki çok pahalıydı ve herkes bu tezin içine alındı ve yarıya inerken bir düşüş görüyoruz.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ