Yılın yedinci ayındayız. Kripto para piyasası çılgın bir seyir izliyor. Piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminin çoğu rekor seviyelere ulaştı ve bunu %50'nin üzerinde büyük geri çekilmeler izledi.

2021

Yılın yedinci ayındayız. Kripto para piyasası çılgın bir seyir izliyor. Piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminin çoğu rekor seviyelere ulaştı ve bunu %50'nin üzerinde büyük geri çekilmeler izledi.

Eski usul finansın daha sakin dünyasında, altın sessizce her zaman yaptığını yapıyor, eğlenceyi izliyor ve herkes deliye dönerken yavaş yavaş değer kazanıyor. Altın, kripto ticaretinin getirdiği yerleşik heyecanın bir kısmından yoksun olabilir, ancak enflasyona karşı tarihsel olarak büyük bir yatırımdır Altın’ın fiyat grafiği neredeyse her zaman doğru yönde eğilim gösterir.

Altınla ilgili sorun, ona sahip olmanın fiziksel olarak oldukça zor olabilmesidir. Bunun nedeni, coğrafi konumunuz veya daha sonra güvenli bir şekilde saklama konusundaki endişeleriniz olabilir. Fiziksel altın tutma fikri çekici gelebilir, ancak gerçeklik beraberinde birçok komplikasyon getiriyor.

Bu bağlamda, altına dayalı kripto projelerinin neden bu kadar popülerlik artışı yaşadığını görmek kolay. Altını fiziksel olarak tutma konusunda endişelenmek yerine artık kripto destekli altın satın alabilirsiniz. Bazı durumlarda, tokenleri gerçek altın için kullanabilirsiniz. Diğerlerinde ise, kâr alma veya biraz daha satın alma zamanı geldiğinde tokeni alıp satarsınız.

Bu kriptoların fiyatının altına bağlı olmasıyla, daha geniş kripto piyasası volatilitesinin büyük bir kısmı reddedilir. Altının spot fiyatındaki istikrarlı büyüme, çalışmanızda altınla dolu bir kasanız varmış gibi ödüllendirilir.

İşte 2021'deki en ilginç altın destekli kripto projelerinden üçünün hızlı bir özeti.

Tether Gold (AUXt)

Tether harekete geçtiğinde altın destekli kripto iştahının gerçek olduğunu biliyorsunuz. Daha çok USD'ye sabitlenmiş dünyanın en popüler stablecoin’i yönetmesiyle tanınan Tether Gold, 2020'de piyasaya sürüldü ve şimdiden 160 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Tether Gold, altın rezervlerini İsviçre kasalarında tutar ve token sahipleri kriptolarını fiziksel altınla değiştirebilir veya nakit olarak kullanabilirler. Tether Gold sahipleri, AUXt'lerini tutan cüzdan adresini girerek tam olarak hangi külçe altının kendilerine ait olduğunu belirleyebilirler. Bir Tether Gold tokeni, bir London Good Delivery barında bir troy ons altına eşittir.

Tether Gold ile ilgili en büyük sorunlardan biri, şu anda birçok borsada işlem yapmak için uygun olmamasıdır. Tether Gold'un giriş noktası, minimum satın alma tutarı 50 XAUt veya yazının yazıldığı sırada yaklaşık 93.000 $ ile çoğu normal yatırımcının bütçesinin ötesindedir.

AABB Gold Token (AABBG)

AABB Gold Token, altın destekli kripto alanına yeni gelenlerden biridir ve birkaç nedenden dolayı özellikle ilgi çekicidir. İlk olarak, AABBG'nin benzersiz bir yönü, Mine-to-Token altın desteğinin dikey entegrasyonudur. Bu, AABB'nin şirketin madencilik üretim segmentinden AABBG tokenini %100 destekleyen doğrulanabilir fiziksel altın varlıklarına sahip olduğu anlamına geldiğinden, diğer altın destekli kriptolardan farklıdır.

Tether Gold'un aksine, AABBG tokeni de ortalama traderlar için çok daha erişilebilirdir. AABBG token fiyatı ons yerine gram olarak verilir, bu da diğer altın destekli projelerin çok yüksek giriş noktalarından korkmuş olabilecek yatırımcılar için bunu heyecan verici bir satın alma fırsatı haline getirir. Ayrıca AABBG, minimum 0,1 gram altın spot fiyatıyla destekleniyor, yani altın spot fiyatındaki artışlara paralel olarak fiyatı da artacak.

AABBG projesinin bir başka çekici yanı, holding şirketi Asia Broadband Inc.'in OTC Piyasalarında halka açık olması ve hızlı bir büyüme dönemi yaşıyor olmasıdır. Sonuç olarak, Asia Broadband Inc., eğlence amaçlı traderlar arasında çok fazla ses getirdi ve şirketin 100 milyon dolarlık listelenmiş varlıkları, sadece bir yıl önceki konumuna göre 5 kat artış gösterdi.

AABBG şu anda AABB Wallet üzerinden satın alınabilir ve şirket, tescilli kripto borsasını yayınlamadan önce son test aşamalarındadır. AABB Borsası yayına girdiğinde, AABBG tokeni sadece altına sabitlenmiş bir kriptodan çok daha fazlası olacak. Bunun yerine, AABBG, piyasa talebine ve dolaşımdaki sınırlı token arzına dayalı olarak Bitcoin gibi diğer büyük kripto para birimleri ile aynı fiyat artışı potansiyeline sahip olacak.

Bu yıl pazarda önemli bir geri çekilme yaşanmışken, AABBG 2021'in ikinci yarısında bir sonraki kripto dalgalanmasının önünü açmak için iyi bir konumda görünüyor. Token satın almak için AABB Wallet uygulamasını Google Play Store veya Apple Store'dan kolayca indirin , bir hesap oluşturun ve “Dönüştür”ü tıklayın. Müşterini Tanı (KYC) sürecinden geçtikten sonra AABBG'yi satın alabilirsin. Güvenli cüzdanı kullanarak AABBG'yi tek bir tıklamayla anonim olarak aktarabilirsiniz.

Perth Mint Gold Token (PMGT)

Devlet destekli bir proje her zaman bilgili ama temkinli yatırımcıların dikkatini çekecektir ve Perth Mint Gold Token ile elde edeceğiniz şey tam olarak budur. Eski altın destekli kripto projelerinden biri olan PMGT, 2018'den beri sahnede ve 2021'de, birçok yatırımcının bu yıl kripto piyasasının yüksek oynaklığından korktuğunu gören değişimden yararlanmaya çalışacak.

Hükümet desteğiyle, PMGT'nin altını, token sahiplerinin sahip olduğu altının hem ağırlığını hem de saflığını kanıtlayacak olan Avustralya hükümeti tarafından onaylandı. Perth Mint Gold token sahiplerine sahip olduklarını kanıtlamaları için sertifikalar verilir ve sertifikalar 1:1 oranında PMGT tokenleri ile desteklenir.

Perth Mint Gold projesinin bir artısı, bunun altın dünyasına girmenin uygun maliyetli bir yolu olduğu iddiasıdır. Avustralya hükümeti altınlarınızı tam olarak destekler, ancak altın sahiplerinin sigorta, saklama ve depolama gibi altın bulundurmayla ilişkili geleneksel ek maliyetler konusunda endişelenmelerine gerek yoktur.

PMGT projesi, piyasadaki en popüler altın destekli projelerden biridir, ancak yatırımcılar, buna girmeye başlamadan önce birkaç uyarının farkında olmalıdır. İlk olarak, Tether Gold'a benzer şekilde PMGT, tanınmış borsalarda yaygın olarak bulunmaz. Aslında, dünyanın en popüler borsalarının hiçbirinde listelenmiyor. Ve bir başka potansiyel olumsuz durum, PMGT sahiplerinin tokenları fiziksel altın için kullanabileceğini belirtirken, bir yatırımcının fiziksel altınla takas etmek için kaç token tutması gerektiğine dair bir rakam mevcut değil.

Son düşünceler

“Parıldayan her şey altın değildir” sözünü unutmayın. Ancak dijital çağda bu duygu tersine döndü. Işıltılı olmayan dijital altın, yatırımcıların asla modası geçmeyecek asırlık çitlere katılmalarını sağlamak için burada.

Bazı altın destekli kripto projeleri diğerlerinden daha caziptir, ancak bu kripto yatırımı, piyasada biraz daha az volatilite ile oynamak isteyen tüm token sahipleri listesinin başında olmalıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ