2021 kripto para birimleri için oldukça iyi bir yıl oldu. Piyasa liderleri, Bitcoin ve Ethereum, her ikisi de rekor seviyelere ulaştı.

2021 kripto para birimleri için oldukça iyi bir yıl oldu. Piyasa liderleri, Bitcoin ve Ethereum, her ikisi de rekor seviyelere ulaştı, ancak şu anda Elon Musk tweet'lerinin neden olduğu büyük bir düşüşün ve Çin'deki artan düzenleme tehdidinin ardından toparlanma modundalar.


İlk etapta birçok yatırımcıyı oraya çeken şey genellikle kripto piyasasının volatil doğası olsa da, bu aynı oynaklık belki de diğer birçok potansiyel yatırımcının kenarda kalmasının en büyük nedenidir. Volatilite potansiyelinin yakın zamanda ortadan kalkması olası olmadığı için, yeni, daha az uçucu bir kripto para birimi biçimi hızla popülerlik kazanıyor.

Stablecoinler, doğası gereği istikrarlı oldukları için kripto piyasasının oynaklığını yansıtmaz. Bunun nedeni, kripto küresinin dışında var olan varlıklar tarafından desteklenmeleridir. En popüler stabilcoinlerden biri, değeri ABD dolarına bağlı olan Tether'dir. Piyasa yükselebilir ve düşebilir, ancak Tether bir ABD doları değerine sabitlenmiş durumda.

Tether gibi ulusal para birimlerinin istikrarlı kripto biçimleri, daha geniş kripto piyasası dalgalanmalarına karşı koruma sağlayabilirken, fiat para birimi destekli kriptolar, altında yatan enflasyon korkusundan ve bunun para biriminin zaman içinde satın alma gücü üzerindeki etkisinden hâlâ etkileniyor.

Enflasyon korkularına karşı korunmanın mükemmel bir yolu, değerli metalleri veya diğer güvenli liman ürünlerini değer deposu olarak kullanan emtia destekli kripto para projelerine yatırım yapmaktır. En bilgili yatırımcılar, zenginliği çeşitlendirmek için bu yöntemi her zaman uygulamıştır ve artık bu, istikrarlı kripto paraların sağladığı hız, kolaylık ve güvenlik sayesinde bilgili kripto yatırımcılarının yapabileceği bir şeydir.

AABB Gold Token

Altının kripto versiyonu, iki dünyanın en iyisini sunuyor gibi görünüyor. Altın geniş çapta gıpta ile bakılsa da, elde edilmesi en kolay öğe de değildir. Biraz alırsanız, güvenli bir şekilde tutulması gerekir, bu da ek bir maliyettir. Altının stablecoin versiyonu, yatırımcıların, fiziksel olarak elde tutma zahmetine girmeden altının değerinin gücüne katılmalarını sağlar.

Piyasada birçok altın destekli kripto projesi var, ancak AABB Gold Token birkaç nedenden dolayı özellikle ilgi çekici. AABBG'nin en çekici ve benzersiz yönü, diğer kripto para birimlerinden farklı olarak Mine-to-Token altın desteğinin dikey entegrasyonudur. Asia Broadband, Inc. (OTC: AABB), holding şirketinin madencilik üretim bölümünden AABBG tokenini %100 destekleyen fiziksel altın varlıklarına sahiptir.

AABBG tokeninin diğer çekici artılarından biri, fiyatının ons yerine gram olarak verilmesidir, yani bu, yüksek ons korelasyonları nedeniyle diğer altın destekli tokenlerden korkmuş olabilecek yatırımcılar için bir satın alma fırsatıdır. AABBG, gerçek bir stablecoin'den ziyade hibrit bir kripto para birimidir, ancak token fiyatı minimum 0.1 gram spot altın fiyatında desteklenen bir stablecoin'in istikrarlı kalitesine sahiptir. Bu, AABBG'nin altın spot fiyatındaki artışlara paralel olarak fiyatının artacağı anlamına gelir.

AABBG'nin holding şirketi Asia Broadband, Inc., OTC Piyasalarında 'AABB' sembolü altında halka açık olarak listelenmiştir ve şu anda hızlı bir büyüme dönemi yaşamaktadır. ABD merkezli bir kaynak şirketi olan Asia Broadband, Inc., en canlı sosyal medya ticaret kanallarından bazılarını takip eden büyük bir perakende trader topluluğunu kendine çekmiştir ve şirketin 100 milyon dolarlık varlıkları, sadece bir yıllık konumunda 5 kat artışla sonuçlanmıştır.

Lansmanın ilk iki haftasında kendi AABB Wallet aracılığıyla 1 milyon doların üzerinde AABBG tokeni sattıktan sonra, şirket şimdi Eylül ayında piyasaya sürülecek olan tescilli kripto borsasının piyasaya sürülmesi üzerinde çalışıyor. Borsa faaliyete geçtiğinde, AABBG, piyasa talebine ve dolaşımdaki sınırlı token arzına dayalı olarak Bitcoin gibi diğer büyük kripto para birimleri ile aynı fiyat artışı potansiyeline sahip olacaktır.

Altın destekli tokenler kripto dünyasında zaten önemli bir destek görüyorken, AABBG projesinin ek faydaları, onu iddialı bir projeye erken başlamayı ümit eden yatırımcılar için yakından bakmaya değer kılıyor.

AGX Silver Token

Altın metallerin en değerlisiyse, gümüş de her zaman konuşmanın bir parçası olmuştur. Altınla aynı hikayeye sahip bir geçmişi olan gümüş, altın elde tutmanın sağladığı faydaların çoğunu sunar, ancak çoğu zaman daha düşük bir maliyetle karşımıza çıkar.

AGX tokeni, kripto para piyasasını gümüş destekli tokenlere açmayı amaçlayan heyecan verici bir projedir. Bu çaba, gümüşün gerçek yerel küresel para birimi olarak kabul edilmesi gereken değerli metal olduğuna inanan, gümüş meraklıları tarafından yürütülmektedir.

LODE gümüş topluluğu tarafından desteklenen büyük resim planı, dünyanın atıl gümüşünü aktif bir para birimine dönüştürmektir. Gümüş sahipleri, atıl durumdaki fiziksel gümüşlerini bir LODE tokeni ile değiştirebilir ve ardından düzenli olarak temettü alabilirler. AGX tokeni, LODE ile değiştirilen aynı gümüşle desteklenirken. AGX, perakende alıcıların, fiat para birimleriyle ilişkili enflasyonist risklerin dışında, gümüşün temel değerine ve değerinin gelecekte istikrarlı bir şekilde yükselme potansiyeline yatırım yapmasına olanak tanır.

Altının kralların parası, gümüşün ise halkın parası olduğu fikrinden yola çıkarak, LODE/AGX projesi, blok zincirine yerleştirilen ve stabilcoinlere dönüştürülen altın dışındaki değerli metallerin kaldıraçlı potansiyeli altındaki durgun kuyudan yararlanmak için bol miktarda potansiyele sahiptir.

Petro

Altın ve gümüş dünyanın en çok aranan değerli metalleriyse, petrol iyi bir nedenle likit altın olarak bilinir. Bugün bildiğimiz dünyanın büyük bir kısmına güç sağlayan emtia tarafından desteklenen Petro kripto para birimi, Venezuela hükümeti tarafından 2018 yılında piyasaya sürüldü. Uluslararası yaptırımlar altında mücadele eden fikir, ülkenin petrol zenginliğini, yaptırımlardan kaçabilecek ve dünyanın her yerinden insanların ticaret yapabileceği karlı bir token haline gelebilecek bir kripto para birimine dönüştürmekti.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Petro'nun ilk satışının 3 milyar doları aştığını ve bunun 1 milyar dolarının ülkenin merkez bankasında kayıtlı olduğunu iddia etti. Sorun, bu bilgilerin hiçbirinin bağımsız olarak doğrulanamaması ve son birkaç yılda Petro hakkında çok fazla şey duyulmamış olmasıdır.

Petrol destekli bir stabilcoin yaratmak kağıt üzerinde mantıklı görünebilir, ancak şu ana kadar çok başarılı olduğu kanıtlanmadı. Bununla birlikte, 2021 böyle bir volatilite yaşarken, yatırımcılar emtia destekli stabilcoinlerin sağlaması gereken güvenli liman tokenlerine yatırım yapmaya çalıştıkça, Petro bir canlanma yaşayacak ve daha yaygın olarak benimsenecektir.

Likit altın, düzgün bir şekilde yönetilirse emtia destekli mükemmel bir stabilcoin yatırımı olabilir, ancak şimdilik altın ve gümüş rotası, yatırımcılara uzun vadede en iyi getiriyi sunanlar olacak ve 2021'in gördüğü vahşi piyasa oynaklığı olmadan bu gerçekleşecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ