Bitcoin, kripto para biriminin doğuşudur. Bitcoin, 50.000 dolarlık tavanı aştı ve dünya çapında popülerliğini artırmaya devam ediyor.

2021

 Nijerya'daki enflasyonun değerini etkileyememesinden ve hatta vatandaşların paraları için alternatif bir değer kaynağı sağlamasına yardımcı olduktan sonra Bitcoin'in fiyatı yükseldi. Çin ve Rusya'da Bitcoin'in benimsenmesi hızla artıyor. Bitcoin ile Japonya'da hemen hemen her şeyi satın alabilirsiniz; buna yiyecek, giysi, elektronik, araba, ev, evcil hayvan dahildir - aklınıza gelebilecek hemen hemen her şey! El Salvador, Bitcoin'i yasal para birimi olarak meşrulaştıracak ve bu durum, orada yaşayan insanların herhangi bir risk almadan yatırım yapmasına izin verecek çünkü artık hükümet tarafından el konulmasına veya el konulmasına karşı güvende. Bitcoin'in boğa koşusu sonunda sona erecek; Bu ne anlama geliyor? Ayı piyasası nasıl olacak?

Bitcoin 50 bin doları aştı

Bitcoin, önümüzdeki hafta gelecek olan 600 milyon doların üzerindeki opsiyonun sona ermesi için Bitcoin'i yukarı itmek isteyen yatırımcıların güçlü bir boğa koşusu ile 50 bin dolarlık işareti kırdı. Bitcoin son zamanlarda dalgalanmalarla mücadele etti, ancak zorluklarını yalnızca bu hafta iki kez aştı ve bir günde 4.000 dolar yükseldi.

Ancak tavanı kırmak BTC için uzun vadeli olarak ne anlama geliyor? Bu dönüm noktasına ulaşmak, Bitcoin'i ölü görmek isteyen sosyo-ekonomik sistemde güçlü para olarak başka bir çentik kazanır. Yakında bir ayı koşusuna bakıyor olsak da, bu bekleniyor ve yatırımcılara daha düşük fiyatlar için BTC'yi ele geçirmeleri için mükemmel bir fırsat sunacak ve zor durumdaki kripto parayı güçlendirecek.

50 bin dolarlık dönüm noktasına ulaşmak, Bitcoin için büyük bir kazanç ve gelecekte artan zorluklarla birlikte tüketici güvenine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyacak. Kripto, çoğu insan için zor bir benimsem oluyor. Ancak pratikte Batı'da bir paryadır. Yine de, sağlam durursak ve finansal özgürlüğümüzü kontrol altına alırsak umut kalır.

Bitcoin'in aylık opsiyonlarının sona ermesi

Ağustos'un opsiyonlarının sona ermesi, geçen ayki 1,6 milyar dolara kıyasla bir bebek gibi, ancak COVID'in yeniden canlandığı bir zamanda gelen opsiyon vadelerinin sona ermesi BTC için zorlayıcı olabilir. Wallstreet seçkinleri ve onların siyasi müttefikleri, geleneksel piyasaları sonsuza kadar yaşam desteğinde tutamazlar ve bu da Bitcoin'i de vurur. Böylece bir dizi en ağır saldırısını görebilirdi.

Neyse ki, BTC için dünya çapında bir Amerikan kargaşası sırasında para birimini sabitleyebilecek parlak noktalar var. Umarız, sona erme tarihinden sonra, Temmuz'da olduğu gibi Eylül için de bize güçlü bir bitiş sağlamak için zengin bir ayı koşusu ve temiz bir ay görürüz. Yine de, diğer birkaç jeopolitik duruma bağlıdır.

Aylık seçeneklerin sona ermesi bir tekillik değildir, dolayısıyla aylık kısımdır. Ancak, daha çok zamanlama ile ilgili. 2021 Sonbaharı, bir faktörün Bitcoin için büyük etkileri olabilecek birçok kritik finansal yakınsama içeriyor.

Yaklaşan ayı piyasası

Ayı piyasaları, finansal okuryazar olmayanlar için korkutucudur, ancak “bilgili” olanlar için de endişe nedeni olduğu inkar edilemez. Kış geliyor ve ölülerin finans ordusu geleneksel piyasalara merhamet göstermeyecek, peki sizce BTC'ye ne olacak? Kutlama ya da umutsuzluk zamanı olabilir. Bu sonbaharda Bitcoin için bir orta yol senaryosu görmüyorum.

Ayı koşusu için bir işaret, BTC'nin RSI'sidir (Göreceli Güç Endeksi). 70+'e bir artış, BTC'nin aşırı satın alındığı, 30'un altına bir düşüş, aşırı satıldığı anlamına gelir. 3 Eylül 2021 itibariyle, RSI bu yazı itibariyle 68.37'de oturuyor. Bu nedenle, önümüzdeki hafta boyunca uyanık kalmalıyız.

Basit bankacılığın ötesinde paranızın karşılığını almak istediğinizde risk almalısınız. Hisse senetleri, emtialar, kripto, hepsi bir kumar. Ancak önce geminizi sağlam tutmalısınız. Finansal dalgalar gövdeye çarpar, ancak iyi bir gemi yapımcısı teknesini suyun üzerinde tutar. Ve ne kadar acı çekersen çek, bu sadece endişe. Boğalar ve ayılar dalgalar gibi gelir ve gider. Bu yüzden, hızlı tutun ve eğitimli kalın.

El Salvador

El Salvador, önümüzdeki birkaç gün içinde BTC'yi yasal para olarak meşrulaştıracak. Ekonomileri mücadele ediyor, bu yüzden Bitcoin onların tasarruf lütfu olma şansına sahip. BTC halihazırda El Salvador Menkul Kıymetler Borsası'nda (BVPES) bir seçenektir ve Bitcoin, işlemler için kripto kullanan küçük işletmelerle ekonomisine yardımcı olabilir.

Nijerya

Nijerya ekonomisi son zamanlarda bir patlama yaşadı ancak 2021'in başında düşüş yaşadı. Şubat ayında hükümet, bankaların kripto para birimini durdurmasını yasakladı. Borsalar ayrıca kripto kullanımını boğmak için kapatıldı. Ancak, işe yaramadı. Vatandaşlar, %18'lik enflasyon artışını önlemelerine yardımcı olan eşler arası işlemlere geçti.

Bu, BTC'nin Nijerya'nın enflasyon balonuna karşı dayanma esnekliğine sahip olması için umut verici bir performans. Yine de, hükümet kripto para birimini tekrar bastırmaya çalışırsa, Bitcoin'in en önemli testi gelebilir. Nijerya, Afrika'da önemli bir oyuncu ve Bitcoin'in Dünya üzerindeki en etkili pazarlarından biri.

Bitcoin'in böyle bir galibiyete ihtiyacı var, ancak diğer bölgelerdeki konumunu da güçlendirmesi gerekiyor.

Rusya

Rusya ve Bitcoin'in tarihi çalkantılı bir tarihtir. 2018'de Rusya, Bitcoin'in resmi para birimi olarak alınıp satılmasını veya finansal işlemlerde kullanılmasını yasakladı. Bununla birlikte, bu yıl Rus hükümeti, madencilik düzenlemeleri ve kriptodan kripto gelirlerine ilişkin vergi indirimleri teklifleriyle Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine ısınmaya başladı.

Rusya'nın Bitcoin ile ilişkisini çevreleyen oynaklığa rağmen, hala önemli bir Bitcoin pazarı. Daha da önemlisi, ilişkiler gelişmeye devam ederse Rusya, Bitcoin'in en güçlü müttefiklerinden biri olma potansiyeline sahiptir.

Çin

Çin'in Bitcoin ile ilişkisi karışık bir çanta. Çin, ülkede Bitcoin madenciliğini yasallaştırdı, ancak Çin vatandaşlarının 2017'den beri Yuan'a karşı BTC ticareti yapması yasaklandı. Yine de Çin, Bitcoin'in hash oranının %50'den fazlasının bölgenin kendisinden gelmesiyle önemli bir Bitcoin pazarı olmaya devam ediyor. Kripto para borsaları ve ICO'lar son derece katı bir yaklaşımla karşı karşıya.

Bitcoin, ülkenin Bitcoin yasağına rağmen Çin'de hayatta kalarak beklentileri çoktan aştı. Dolayısıyla Bitcoin bundan kurtulabilirse, Çin hükümetinin önüne ne çıkarsa çıksın (başka bir tam kripto para yasağı dahil) buna dayanabilir.

Çin'in altın destekli dijital Yuan için baskı yaptığından bahsetmiyorum bile. Bu ülkeler geleceği görüyor. Ve hibrit bir pazar olsa bile, kriptoyu kitlesel benimsemeye bir adım daha yaklaştırıyor.

Japonya

Japonya, Bitcoin'in en büyük ikinci pazarıdır ve Bitcoin için zaten yasal bir çerçeveye sahiptir. Hükümet, Nisan 2017'de Bitcoin'i yasallaştırdı, yani borsalar FSA'nın (Finansal Hizmetler Ajansı) tepkisinden korkmadan yasal olarak çalışabilir.

Japonya, BTC'nin şu anda ihtiyaç duyduğu şey olabileceğinden, bu Bitcoin için harika bir haber: Canlı bir Bitcoin pazarı. Bitcoin'in Asya'da güçlü bir müttefike ihtiyacı var ve bunu yapacak ülke Japonya. Bu yıl hükümet ayrıca BtoC (Business-to-Consumer) ve BtoB (Business-to-Business) için Bitcoin ödemelerini yasallaştırdı.

Bitcoin'in resmi bir ödeme yöntemi olarak bu şekilde meşrulaştırılması, ana akım benimsemeye doğru uzun bir yol kat edecektir.

Sen

Sert düzenleyici iklimlerde Bitcoin'i canlı tutmak bizim elimizde. Bitcoin'in hayatta kalabilmesi için iyi haberlerden daha fazlasına ihtiyacı var. Halkın da yanında olması gerekiyor. Hâlâ Bitcoin ticareti yapıyorsanız veya BTC'nizi takas yerine bir cüzdanda saklıyorsanız, Bitcoin için henüz bir umut var!

Bu zorlu zamanlarda bile kararlı ve güçlü kaldığımız sürece Bitcoin iyi olacak. Bitcoin bir hız trenidir ve artık geri dönüş olmadığı için yolculuğa çıkmak zorundayız!

Çözüm

Bitcoin'in geleceği belirsiz. Bitcoin birkaç ülkede yasaklanmış olabilir, ancak daha önce yasaklardan kurtuldu ve dünyadaki en değerli kripto para birimi olarak gelişiyor. Bitcoin'in, Bitcoin ticareti yapmaya, Bitcoin'i elinde tutmaya ve iniş ve çıkışları boyunca Bitcoin'i desteklemeye devam etmesi için sizin gibi insanlara ihtiyacı var. Bu zorlu zamanlarda hayatta kalabilirsek, Bitcoin her zamankinden daha güçlü çıkacak!

Bitcoin'in sahibi misiniz?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ