Şimdi böyle bir başlık da nereden çıktı diyeceksiniz.

Şimdi böyle bir başlık da nereden çıktı diyeceksiniz. Ancak 2022’de Türkiye’de kripto para yasası çıkacak. Açıkçası büyük bir adım olacak gibi geliyor bana.

2022 kripto paraların Türkiye2de resmi bir karaktere ulaştığı bir yıl olacak. Hem yatırımcılar hem de kripto para sektörü bu anlamda rahatlamış olacak.

Şimdilik hazırlık aşamasında olan kripto piyasası ile ilgili yasa için büyük bir adım olacağı konusunda herkes hem fikir. Bu çerçevede yasanın özgürlükçü bir nitelik taşıması bekleniyor.

Yasa ile birlikte Türkiye’nin uluslararası arenadan bir çok yatırımı çekeceği de vurgulanıyor. Blok zinciri alanında yatırım dalgasının Türkiye’ye akması halinde ülkemizin bir cazibe merkezi haline geleceği de ifade ediliyor.

Kripto para dünyasının yoğun bir şekilde dolar ile işlem yatığı gerçeğinden hareketle ülkemizin ihtiyaç duyduğu dolar ihtiyacı yine nu alandan çok rahat bir şekilde karşılanabilir.

5 milyon ile 14 milyon arasında bir yatırımcının olduğu tahmin edilen ülkemizde 2022 yılının çıkacak yasa ile birlikte yatırımcı sayısının daha da arttığı bir yıl olacağı öngörülüyor. Böyle bir yasa ile ülkemizde listelenen kripto para birimlerinin sayısı da giderek artabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ