Finans piyasası dijitalleşmeye doğru ilerliyor

2022

Finans piyasası dijitalleşmeye doğru ilerliyor. Diğer şeylerin yanı sıra, birçok ülke kripto para birimlerini yasallaştırmak için çalışıyor. Örneğin, El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti, ulusal para birimleriyle eşit düzeyde yasal bir ihale olarak Bitcoin'i zaten kurdu.

Dijital varlıkların yasallaştırılması ve finans endüstrisinin genel dijitalleşmesi arasında, kullanıcılar kripto para birimleriyle çalışmak için uygun araçlar arıyorlar. Özellikle birçoğu mobil kripto uygulamalarıyla ilgileniyor. Akıllı telefon yazılım pazarında dijital varlıklarla çalışmak için birçok platform var. Mevcut tüm teklifleri analiz etmeye ve iOS ve Android için en iyi kripto para birimi uygulamalarını seçmeye karar verdik.

iOS ve Android iİin En İyi Bitcoin ve Kripto Para Uygulamaları

Piyasada bulunan tüm iOS ve Android mobil kripto para uygulamaları arasında en popüler sekiz tanesi seçilebilir. Kazananı belirlemek için özelliklerini keşfetmenizi öneriyoruz.

, 3,3 milyon kullanıcı kitlesine sahip bir süper uygulama. Sıralamadaki en zengin özelliklere sahip platformdur. Hİ, geliştiriciler bir dijital bankayı, bir kripto borsasını, bir yatırım uygulamasını ve bir P2P-ödeme platformunu birleştirdi.

Kripto-nakit ağ geçitleri hi'ye entegre edilmiştir. Süper uygulama, araçları iki dünyada eşit olarak çalışacak şekilde birleştirir: kripto para birimi ve nakit.

Hİ, her ikisi için de Tasarruf, Ticaret ve Harcama ürünleri sunuyor; yerel ve dijital finansal araçları ile şaşırtıcı olarak Cryptocurrency ağ geçitleri, basit arayüz ve çok yönlülük, Hİ’ı en kullanıcı dostu kripto para birimi uygulaması haline getiriyor. Platform, gerekli tüm işlemleri tek bir yerde sağlayarak paradan tasarruf etmeye yardımcı olur.

Uygulama, piyasadaki en geniş işlevsellik, arayüzün basitliği ve para kazanmak için çeşitli araçların mevcudiyeti nedeniyle övgüyle karşılanmaktadır.

Coinbase

Coinbase, en popüler kripto borsalarından biridir. Ticaret platformu, kripto para birimini depolama ve dijital varlıklarla çeşitli işlemler gerçekleştirme işlevine sahip bir mobil uygulamaya sahiptir. Birçok kişi Coinbase platformunu mobil kripto cüzdanı olarak kullanır.

İlginç! Coinbase, ABD'de halka açılan ilk kripto para birimi şirketidir. Kripto borsasının Nisan 2021'de Nasdaq'ta doğrudan bir listesi sunuldu ve

Kullanıcılar, aktif dijital varlık piyasası hareketleri arasında sık sık çevrimdışı olduğu için Coinbase'i şikayet etti. Basit arayüzü ve kullanışlı kripto ticareti işlevi için kripto borsasının mobil uygulamasını savundular.

Piyasa katılımcıları, olası iflas sonuçlarıyla ilgili maddeye de dikkat çekti. 11 Mayıs 2022 tarihli 10-Q kripto borsa raporunda yer aldı. Belge, platformda depolanan kripto para biriminin şirketin iflas işlemlerine tabi olabileceğini belirtiyor. Ağın kullanıcılarına göre, böyle bir maddenin varlığı Coinbase'in iş kurtarma amacıyla kullanıcıların kripto para birimini kullanmasına izin verecek.

Binance

Binance, CoinMarketCap'e göre uzun bir süre boyunca toplam işlem hacmi açısından bir numara olan bir kripto para borsasıdır. Ticaret platformu, çeşitli kripto para birimi işlemlerine izin veren bir mobil uygulamaya sahiptir.

İlginç! Binance, tarihinde birkaç kez güvenlik ihlali yaşadı. Örneğin, Ağustos 2019'da, kripto para birimi müşterilerinin bazılarının KYC verileri ağa sızdırıldı. İlk başta Binance temsilcileri sızıntıyı reddetti, ancak daha sonra - suçu kabul etti ve mağdurlara ömür boyu VIP hesapları şeklinde tazminat teklif etti.

Kullanıcılar genellikle varlık çekme ve verimsiz destek hizmetiyle ilgili çeşitli teknik sorunlar nedeniyle Binance'i şikayet etti. Piyasa katılımcıları, ticaret platformunun karşı karşıya olduğu düzenleyicilerden gelen sürekli taleplerden de endişe duyuyor. Örneğin, Mayıs 2021'de ABD vergi makamları ve savcılar projeyle ilgilendi. Kripto borsası, kural olarak, çok çeşitli enstrümanları ve kripto para birimleri için savunuldu.

BlockFi

BlockFi, kripto para birimleri için mobil uygulaması da olan bir kripto platformudur. Kullanıcılara kripto ticareti ve madeni para kazanma araçları sağlar. Uygulama, dijital varlıklar için bir cüzdan olarak da kullanılabilir.

İlginç! Mayıs 2021'de BlockFi yanlışlıkla bazı kullanıcılara 700 dolar yerine 700 bitcoin aktardı. Olaydan sonra şirket, geri ödemeleri müşterilerle görüşmek zorunda kaldı. BlockFi, bitcoinlerini geri vermeyi reddedenleri dava açmakla tehdit etti.

BlockFi genellikle yüksek para çekme ücretleri ve haksız hesap engelleme nedeniyle eleştiriliyor. BlockFi, genellikle kullanıcı dostu arayüzü ve geniş işlevselliği ile övülür.

Crypto.com

Crypto.com, kripto alım satımı ile ilgilenenlere odaklanan bir platformdur. Projede ayrıca dijital varlıklarla alım satım işlemlerinin yapılmasının uygun olduğu bir mobil uygulaması da bulunuyor.

İlginç! Ekim 2021'de Hollywood oyuncusu Matt Damon, Crypto.com'un resmi yüzü oldu.

Ticaret platformunun mobil uygulaması, teknik kusurları nedeniyle sıklıkla eleştirilir. Kural olarak, programı kullanıcı dostu arayüzü için savunuldu.

Trust wallet

Piyasadaki en popüler mobil kripto cüzdanlarından biridir. Geliştiriciler, projeyi en çok para birimli programlardan biri olarak konumlandırıyor. Uygulama, bir kişinin coin ticareti yapabileceği, coin stake edebileceği ve çeşitli işlemleri gerçekleştirebileceği çeşitli hizmetleri destekliyor

İlginç! Trust cüzdanı Binance'e aittir. Kripto para borsası, Temmuz 2021'de kripto para cüzdanını satın aldı.

Trust wallet, şeffaf olmayan politikası nedeniyle sıklıkla eleştiriliyor. Uygulamayı, kullanıcı dostu arayüzü ve çoklu para birimi için kural olarak övüyorlar.

FTX

FTX (eski adıyla Blockfolio), türev odaklı bir kripto borsasıdır. Ticaret platformu, zengin özelliklere sahip bir mobil uygulamaya sahiptir.

İlginç! FTX, Forbes'un kripto topluluğunun en zengin üyesi Sam Bankman-Fried'in kripto borsasıdır.

Kural olarak, kripto borsaları teknik eksiklikler nedeniyle eleştirilir. FTX için en yaygın övgü, kullanıcı dostu arayüzüdür.

Blockchain.com.

Blockchain.com, mobil uygulama formatında mevcut olan, aynı adı taşıyan bir blockchain gezgini ve kripto para cüzdanıdır. Platformda kripto para birimi satın alabilir, takas edebilir ve satabilirsiniz. Birçok kişi dijital varlıkları depolamak için Blockchain.com'u kullanır.

İlginç! Nisan 2022'de medya, Blockchain.com'un halka arz planlarını bildirdi.

Blockchain.com, çoğunlukla etkisiz destek hizmeti ve teknik sorunlar nedeniyle eleştiriliyor. Uygulamayı, kullanıcı dostu arayüzü için bir kural olarak savunuyorlar.

Aplikasyonların Karşılaştırılması

Şirket

10 luk puanlamada işlevsellik 

Komisyon

Güvenlik

nakit kullanım araçları

HI

10/10

Komisyon, seçtiğiniz kripto para birimine bağlıdır. Örneğin platform, Litecoin'i çekmek için 0.001 LTC talep edecektir. Aynı zamanda hi uygulamasında işlem ücreti yoktur.

Uygulamanın çok katmanlı bir güvenlik matrisi vardır. Üye varlıklarının siber saldırılara, dahili saldırılara ve insan hatalarına karşı korunmasını sağlar. Güvenlik sistemi ihlali yoktur.

Uygulama üç nakit para birimi ile desteklenir : USD, EUR, GBP

Coinbase

7/10

Coinbase uygulamasındaki komisyonlar, işlem hacmi ve kripto para birimi seçimi dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır. Örneğin, 0 - 10 bin ABD Doları aralığındaki bir işlem için alıcı ve yapıcı komisyonu sırasıyla %0,60 ve %0,40 olacaktır.

Sistemde güvenlik sistemi ihlali vardı. Örneğin, Ekim 2021'de bilgisayar korsanları, MFA hatasını kullanarak binlerce Coinbase müşterisini soydu

Uygulama üç nakit para birimi ile desteklenir : USD, EUR, GBP

Binance

9/10

Komisyonlar, kullanıcının hesabındaki yerel kripto değişim belirteçlerinin sayısı - BNB dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır. Örneğin, sıfır BNB bakiyesi ile, platformdaki yapıcı ve alıcının komisyonu %0,1000 olacaktır. ≥ 500 BNB yatırırken, rakam %0.0700 / %0.0900'e düşecektir

Coinbase’de olduğu gibi. Birkaç güvenlik sistemi ihlali yaşandı. Örneğin, Mayıs 2019'da bilgisayar korsanları, borsanın canlı cüzdanından 7000 BTC çaldı.

Uygulama 45 farklı para birimi ile desteklenir

BlockFi

7/10

Platformun ücreti seçilen kripto para birimine bağlıdır. Örneğin platform, Ethereum çekilmesi için 0.015 ETH talep edecektir. Aynı zamanda, geliştiriciler ticaret komisyonlarını terk etselerde , sadece %1'lik bir marj ücreti alınır

bu platformun güvenli olduğu söylenemez. Mart 2022 tarihli son olay. Bir müşterinin veri sızıntısıydı

-

Crypto.com

5/10

Komisyon, işlem hacmine bağlıdır. Örneğin, $0 - $25K aralığında, yapıcı ve alıcının komisyonu %0,4 olacaktır.

Ne yazık ki, bu platformun tarihinde de karanlık sayfaları var. Son ihlallerden biri Ocak 2022'de gerçekleşti

-

Trust wallet

5/10

Platform, uygulama içi kripto para birimi alımları için işlemin %1'ini alıyor.

 Trust wallet çok çeşitli güvenlik ayarları sunar. Resmi bir güvenlik sistemi ihlali yoktur, Ancak, gizli veri sızıntıları olduğu anlamına gelen e-posta kimlik avı saldırılarının birçok kurbanı vardır.

-

FTX

7/10

Komisyon ücreti işlem hacmine bağlıdır. Örneğin, ay için işlem hacmi 2 milyon ABD Dolarının altında olan alıcı ve yapıcılardan alınan ücretler sırasıyla %0.020 ve %0.070 olacaktır.

FTX her zaman skandalların merkezinde yer alır ve bunun nedeni sahibinin güvenlik sorunlarına yol açabilecek kararlarıdır. Örneğin, 2019'da borsa para manipülasyonuyla suçlandı. Bu tür bir baskı, kovuşturmaya ve paranın elkonulmasına yol açabilir

cripto değişimi 10 farklı para birimi ile desteklenir USD, EUR, GBP, AUD, HKD, SGD, ZAR, CAD, CHF and BRL.

Blockchain.com

7/10

Ücretler işlem hacmine bağlıdır. Örneğin, 0 ile 9,999 ABD Doları arasındaki işlemler için, yapıcı ve alıcı ücretleri sırasıyla %0,20 ve %0,40 olacaktır.

Güvenlik sistemi ihlali yoktu. Ancak bazen müşteriler bir platformda çalışırken karşılaştıkları zorluklardan şikayet ederler. Örneğin Kasım 2021'de bir kaza oldu. Üç kullanıcı paralarına erişemedi. Blockchain.com sebepsiz yere bitcoin çekmelerine izin vermedi. Bu açıkçası güvenli değil.

Uygulama 4 nakit para birimi ile desteklenir : USD, EUR, GBP USD, EUR, GBP and TRY

Açıkça kazanan Hİ. İşlevselliği ve güvenliği, her iki kripto borsasından daha iyidir: Binance ve Coinbase. Mevcut itibari para birimlerinin miktarına göre BlockFi, Crypto.com ve Trust cüzdanını alt üst eder. Aynı zamanda hi, FTX ve Blockchain.com'dan daha basit bir şekilde kullanılır.

Özetle

Pazar araştırması, 2022'de iOS ve Android için en zengin özelliklere sahip ve kullanıcı dostu kripto uygulamasının hi olduğunu ortaya çıkardı. Platform geliştiricileri, kullanıcılara hem dijital varlıklar hem de fiat ile çalışmak için ihtiyaç duydukları tüm araçları sağlamaya özen gösterdi.

Ayrıca inceleme, birçok kripto uygulama geliştiricisinin Hi'den farklı olarak yerel parayı görmezden geldiğini gösterdi. Sonuç olarak, bu tür platformların kullanıcıları, üçüncü taraf platformlarda eksik işlevsellik aramak zorunda kalıyor. Bu düzenleme, hesaplar arasında varlıkların zorunlu transferi nedeniyle işlemleri yavaşlatıyor ve daha pahalı hale getiriyor

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ