Kripto para yatırımı 2021'de patlama yaptı ve 2022 belki daha da heyecan verici. 2022'de kripto cüzdanınıza nereye yatırım yapacağınızı mı merak ediyorsunuz?

 Kripto para yatırımı 2021'de patlama yaptı ve 2022 belki daha da heyecan verici. 2022'de kripto cüzdanınıza nereye yatırım yapacağınızı mı merak ediyorsunuz? İşte yeni yıla girerken izlenebilecek en iyi kripto paralar listemiz!

AXIA Dijital Para (AXIA)

AXIA, 2021'de büyük bir sıçrama yapan bir projedir. Yerel "hiper-deflasyonist" kripto para birimi AXIA Coin, ücretsiz gizlilik ve güvenlik odaklı, kullan-kazan uygulamaları AXplorer ve AXchat'ı piyasaya sürdü ve 130.000 küresel kullanıcıyı aştı.

Proje, gelecek yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek üstün ekonomiye sahip yeni nesil Katman 1 blok zinciri olan AXIA Network'ün yakında piyasaya sürülmesiyle 2022'de daha da büyüyecek gibi görünüyor. AXIA, mobil staking / madencilik (akıllı telefon veya herhangi bir elektronik cihaza sahip herkese blok zinciri getirmek), daha çevre dostu yenilikçi bir “Katılım Kanıtı” modeli ve diğer yönleri dahil olmak üzere AXIA Ağının çeşitli özelliklerini zaten tanıttı. AXIA, ağını endüstri alternatiflerinden ayırmaya yardımcı olacağını iddia ediyor.

AXIA Network'e ek olarak, proje aynı zamanda kendi şifreli akıllı telefonunu (mobil madencilik için kullanılabilecek), bir NFT Platformunu, bir Gerçek Zamanlı Raporlama Platformunu, bir DEX'i (Merkezi Olmayan Değişim) ve diğer ürün ve platformları piyasaya sürüyor. yeni yıl. Tüm bunlar yoldayken, 2022 AXIA'nın herkesin bildiği bir yıl olabilir!

Cardano (ADA.CM=)

Cardano, ilk kanıtlanabilir güvenli hisse ispatı protokolü olan Ouroboros ve aynı zamanda hakemli araştırmalara dayanan ilk blok zinciri protokolü kullanılarak elde edilen fikir birliğine sahip açık kaynaklı ve merkezi olmayan (DeFi) bir blok zinciridir. “Proof of stake” blok zincirleri, geleneksel blok zinciri doğrulama teknolojilerinden çok daha fazla enerji verimlidir ve şu anda NBA'in En İyi Atışı da dahil olmak üzere bir dizi platform tarafından kullanılmaktadır. Cardano, dahili kripto para birimi Ada ile eşler arası işlemleri kolaylaştırır.

Cardano tanıdık gelmeyebilir ama etkileyici bir soyağacına sahip. 2015 yılında Ethereum (aşağıya bakınız) kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından kurulmuştur ve merkezi Zug, İsviçre'dedir.

Polkadot (DOT)

Polkadot ayrıca hem açık kaynak kodlu bir blok zinciri platformu hem de bir kripto para birimidir. Ayrıca Cardano gibi ağ, Ouroboros konsensüs algoritmasından türetilen hisse kanıtı teknolojisini kullanır. Sadece tokenlerin değil, keyfi verilerin blok zincirler arasında aktarılmasına izin verir. Ek bir avantaj: Polkadot'a bağlanmak size Polkadot ağı içindeki çok çeşitli blok zincirlerle birlikte çalışma yeteneği verir.

Polkadot, henüz bir hanehalkı adı olmasa da, tüm paydaşların söz sahibi olduğu gelişmiş bir yönetim sistemine sahiptir. Ağa yapılan yükseltmeler zincir üzerinde koordine edilir ve özerk olarak yürürlüğe girer, böylece Polkadot'un gelişiminin topluluğun değerlerini yansıtması ve kripto meraklıları için bir vızıltı olabilecek durgunluktan kaçınması sağlanır.

Ethereum (ETH)

Endüstrinin sadık Ethereum'unun tanıtıma ihtiyacı yok. Kripto para birimleri arasında, piyasa değeri açısından yalnızca Bitcoin'den sonra ikinci sıradadır ve aracı kurumlar, borsalar veya bankalar gibi tipik finansal aracılara ihtiyaç duymadan geniş bir finansal hizmet yelpazesi sunan ilk DeFi uygulamalarından biridir. Ethereum ayrıca, değiştirilemeyen belirteçlerin (NFT'ler) oluşturulmasına ve değiştirilmesine izin verir.

Önemli bir satış noktası, Ethereum'un mavi çip durumudur. Teknoloji ortakları arasında Toyota, Samsung, Cisco Systems, Visa, Microsoft ve Intel gibi Fortune 500 şirketleri yer alıyor. Ve bilmiyorsanız, dijital para birimi Ethereum değil Ether olarak bilinir.

Teknoloji blogu The Verge'e göre, Ethereum o kadar popüler ki şu anda tüm Libya ülkesi kadar elektrik kullanıyor. Ekosistem, bir süre daha verimli “hisse kanıtı” modeline yukarıya bakın geçme sözü verdi, ancak bu henüz gerçekleşmedi.

Şili ($CHZ)

Chiliz, spor ve eğlence için dünyanın önde gelen blockchain fintech sağlayıcısıdır. Ayrıca, FC Barcelona, Juventus, UFC ve A.C. Milan dahil olmak üzere sporun en popüler bazı organizasyonlarında hayranların tokenize oy haklarını satın almaları için ilk tüketiciye yönelik ürün ve ilk ölçeklenebilir, ana akım merkezi olan Socios.com'a da güç veriyor.

Chiliz tokenleri, diğer büyük kripto borsalarının yanı sıra Crypto.com, Binance ve Coinbase Pro'da işlem görmektedir. Bir spor hayranıysanız ve markalı ve ticareti kolay bir şey istiyorsanız, bu sizin için olabilir. Ama iyi bir oyun gibi, Chiliz birkaç yıl önce yaratılmasından bu yana hayranlarına çılgın bir yolculuk yaşattı.

RBUNNY (RBUNNY)

Sonuncu ama bir o kadar önemli! Rewards Bunny, kullanıcılarını çevrimiçi alışveriş için Ethereum ve Bitcoin veya ABD doları gibi kripto paralarda geri ödeme ile ödüllendiren yenilikçi bir geri ödeme platformudur. Rewards Bunny'nin en önemli satış noktası, alınan kriptonun değeri arttığında platformunda alışverişten tasarruf edilen paranın katlanarak artmasıdır. Rewards Bunny aynı zamanda Binance Akıllı Zincir Ağı'ndaki (BSC) ilk uyarlanabilir esnek vergi simgesidir.

Ethereum gibi, Ödüller Bunny, Amazon, AliExpress, Nike ve Sephora gibi arzu edilen küresel markalarla ortaklık kurarak meşruiyet puanları kazandı. Son bir avantaj: gelecekte, kullanıcıları satın alımları için RBunny tokenleri veya bir RBunny Visa Card ile ödeme yapabilecekler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ