Birçoğu için kripto para, birikimlerini değer kaybından kurtarmak için ana araç haline geldi.

2022

Türk vatandaşları 2022'de enflasyonla karşı karşıya. Birçoğu için kripto para, birikimlerini değer kaybından kurtarmak için ana araç haline geldi. Stereotiplerin aksine, herhangi bir özel bilgi veya beceriye sahip olmadan dijital varlık satın almaya ve onlardan para kazanmaya başlamak mümkün. Bugün kripto para ile çalışmayı rahat hale getirmek için telefonunuza bir uygulama indirmeniz yeterli. Size kripto para birimine nasıl yatırım yapmaya başlayacağınızı ve sanal varlıkların amortismandan tasarruf etmeye nasıl yardımcı olduğunu anlatıyoruz.

Kripto Para Birimleri Tasarruf Etmeye ve Tasarrufları Artırmaya Nasıl Yardımcı Olur?

Kripto para birimleri, karşılıklı yerleşim ve birikim için bir araç olarak paranın geliştirilmesinde yeni bir aşamadır. Türk lirasının değer kaybetmesi ile birlikte dijital varlıklar birçok kullanıcı için “güvenli liman” haline geldi ve bu da sadece tasarruf sağlamaya yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda onları karlı hale getiriyor.

Dijital varlıklar, aşağıdaki noktaların vurgulanabileceği bir dizi avantajla paradan ayrılır:

1. Ademi Merkeziyetçilik

Para hükümet tarafından kontrol edilir. Yetkililer, herhangi bir zamanda niceliksel bir genişleme politikası seçebilir, bu da basımı ve ardından ekonomiye yeni miktarlarda para enjekte etmeyi gerektirir. Bu plan, düzenleyicilerin krizin etkileriyle başa çıkmasına yardımcı olur. Aynı zamanda, piyasanın parayla yapay olarak taşması nedeniyle niceliksel genişleme politikası, değerlerini olumsuz yönde etkiler ve bu da paranın değer kaybetmesine yol açar.

Bitcoin (BTC) gibi popüler kripto para birimlerinin yönetimi merkezi değildir. Bu, hiç kimsenin kripto paranın kodla sınırlı basımını artıramayacağı veya dijital varlığın kullanımını sınırlayamayacağı anlamına gelir.

Toplam 21 milyon Bitcoin basılacak.

Yaklaşık her 4 yılda bir, ağdan madeni paraların serbest bırakılma oranı 2 kat azalır, bu da sürekli talep artışının arka planında bir kripto para birimi açığı oluşturur. Planın etkinliği,dijital paranın hareketinin olumlu dinamiklerini yıllara göre kanıtlıyor.

En büyük kripto para birimi ve piyasa amiral gemisi olarak Bitcoin'in hareketleri, altcoinlerini yansıtıyor. Bu nedenle, BTC'nin doğasında bulunan büyüme potansiyeli, diğer dijital varlıklar için de olumlu dinamikler sağlayabilir.


2. İşlemlerin Yüksek Hızı ve Düşük Komisyonlar

Aracıların reddedilmesi ve kripto para ağlarındaki işlemlerin otomasyonu, transferlerin hızlandırılmasına ve işlem ücretlerinin minimuma indirilmesine olanak tanır.

3. Geniş Format Seçeneği. 

Kripto endüstrisi, kendi özelliklerine sahip farklı varlık türlerine sahiptir. Kripto piyasası da dahil olmak üzere, geliştiricilerin klasik kripto para birimlerinin artan oynaklığı sorununu çözdüğü paralar var. Bu tür varlıklara stabelcoin denir. Grubun en popüler temsilcisi Tether'dir (USD Coin). Dijital paranın oranı, 1:1 oranında ABD dolarına sabitlenmiştir. Bitcoin birkaç saat içinde birkaç bin dolar yükselebilir veya düşebilirse, Tether her zaman bir ABD doları değerindedir. Döviz kurunun istikrarı nedeniyle, stabelcoin'ler dijital olarak tasarruf etmek için uygun bir araç haline geldi.

Kripto para birimleri ayrıca, ek gelir kaynakları düzenlemek için geniş fırsatlarla, fiat ile olumlu bir şekilde karşılaştırır. Örneğin, dijital varlıklar zastakat (varlıkların kâr elde etmek için bir hesapta kasıtlı olarak tutulması) olabilir. Ayrıca, birçok kripto para biriminin yüksek oynaklığı ve büyüme beklentileri, oran hareketlerinden para kazanmak için mükemmel fırsatlar sunuyor.

Kripto Para Birimine Yatırım Yapmaya Nasıl Başlanır?

Kripto para birimine yatırım yapmaya başlamak isteyen ancak nereden başlayacağını bilmeyen yeni başlayanlar için çevrimiçi birçok talimat var. Ne yazık ki, birçoğu modası geçmiş. Bu nedenle, 2022'de dijital varlıklardan para kazanma olanakları hakkında tarafsız bir görüş oluşturmaya karar verdik.

Bugün, bir yatırımcının kripto para birimleriyle etkin bir şekilde çalışması için yalnızca bir uygulamaya ihtiyacı var - Hi. Projeyi daha ayrıntılı olarak analiz edelim.


Hi, kripto para birimleri ile etkin çalışma için gerekli olan çeşitli hizmetleri ve platformları birleştiren, 3,3 milyon kullanıcılı, Android ve iOS için bir süper uygulamadır:

Dijital Banka.

Kripto para borsası.

Yatırım uygulaması.

P2P ödemeleri için bir platform.

hi'nin işlevsellik açısından en yakın rakiplerinden ne kadar farklı olduğunu anlamak için karşılaştırma tablosuna bir göz atın:

Superapp hi, daha önce kripto para birimlerini hiç duymamış acemilerin bile kullanabileceği son derece basit bir arayüze sahiptir.

Hi ve rakipleri arasındaki bir diğer önemli fark, kripto-para ağ geçitlerinin mevcudiyetidir. Proje geliştiricileri, kripto para biriminin dağıtım açısından yerel paradan uzaktır Bu nedenle Hi ekibi, uygulama kullanıcılarına hem maliyet hem de dijital varlıklarla çalışmak için araçlar sundu. Bu yaklaşım, kripto para birimini doğrudan banka hesaplarından satın alabilen yeni gelenlerin kripto pazarına girmelerini kolaylaştırıyor.

Mesela: örneğin, üyeler banka hesaplarından doğrudan USD transfer edebilir ve gerçek maliyetle ve hiçbir ücret ödemeden Hi hesaplarında USDT alabilirler!

Ayrıca Hi , para kazanmak için çok çeşitli özelliklerin rakiplerine göre avantajı vardır. Örneğin, superapp kullanıcıları yılda %40'a varan kazanç elde edebilir ve yerel coin alır - HI.

Özetle

Kripto para birimleri, etkinliğini kanıtlamayı başarmış genç bir finansal araçtır. Dijital varlıklar, yetkililerin kontrolü dışındadır, yani düzenleyicilerin yanlış kararlarının sonuçlarından etkilenmezler.

Finansal kriz sırasında, kripto para birimleri yalnızca amortismandan tasarruf etmeye değil, aynı zamanda paranın gelir üretmesine de yardımcı olur. 2022'de kripto endüstrisine girmenin en uygun ve etkili yollarından biri superapp hi. Uygulamanın kullanıcıları, kripto para birimine yatırım yapmak ve dijital varlıklardan para kazanmak için çok çeşitli seçeneklere sahiptir. Diğer şeylerin yanı sıra, ihtiyaç duyduğunuzda finansal omurganız olacak pasif bir gelir akışı oluşturmak için Hi kullanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ