Elektrikli Araba üreticisi Tesla, 20 Temmuz'da yayınlanan yeni bir mali rapora göre, Bitcoin (BTC) varlıklarının çoğunu ikinci çeyrekte sattı.

2022

Elektrikli Araba üreticisi Tesla, 20 Temmuz'da yayınlanan yeni bir mali rapora göre, Bitcoin (BTC) varlıklarının çoğunu ikinci çeyrekte sattı.

Verilere göre şirket, bu satıştan önce 43.200 Bitcoin tutuyordu. Yaklaşık %75'lik bir satış, yaklaşık 32.400 BTC sattıkları anlamına geliyor.

KIRILMA: Tesla, $TSLA kazanç raporları, 936 milyon $ değerindeki #Bitcoin'lerinin %75'ini sattıklarını ortaya koyuyor.

— Watcher.Guru (@WatcherGuru) 20 Temmuz 2022

 “İkinci çeyreğin sonunda, satın aldığımız Bitcoinlerin yaklaşık %75'ini fiat para birimine dönüştürdük. İkinci çeyrek dönüşümü, bilançomuza 936 milyon dolar nakit ekledi.” [rapora göre]

Tesla'nın net dijital varlık varlıkları, art arda üç çeyrektir nispeten istikrarlı. Mart ayına kadar Tesla'nın dijital varlıkları 1.261 milyar dolardı. Tasfiyeden sonra şirketin 218 milyon dolar değerinde dijital varlıkları vardı.

Bir hatırlatma olarak, elektrikli otomobil üreticisi Mart 2021'de BTC'nin yaklaşık %10'unu satarak 128 milyon dolar net kar elde etti.

İlkbaharda CEO Elon Musk, Tesla'nın varlıklarının %10'unu oluşturan satışın "fonları bilançoda tutmaya alternatif olarak Bitcoin'lerin likiditesini kanıtlamak" olduğunu açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ