Popüler YouTube kripto analisti Benjamin Cowen 10 trilyon dolarlık bir piyasa değeri öngörüyor.

2023’e Kadar Kripto Para Piyasası 10 Trilyon Dolara Ulaşabilecek mi?

Popüler YouTube kripto analisti Benjamin Cowen, son videosundaki toplam kripto para piyasası değeri için logaritmik regresyon bandını düşünüyor ve analizine dayanarak, toplam dijital varlık piyasası sınırının bir sonraki boğa koşusunda 10 trilyon dolara ulaşabileceğini düşünüyor.

Logaritmik regresyon bandı nedir?

Psikoterapistlerin rahatlaması için yapay zeka tarafından üretilen müzisyenler gibi görünse de, logaritmik regresyon bandı aslında kripto pazarının bir balonun içinde olmadığında geri düşme eğilimi gösteren değer aralığıdır. Aşağıdaki grafikte yeşil bant ile temsil edilmektedir.

Çizgi, logaritmik değer ölçeğine göre çizildiğinde düzgün bir fazla mesai oluşturur. 2017-2018 kabarcık / patlama döngüsünün zirvesinde, toplam kripto piyasası değeri 1 trilyon dolara çok yaklaştı. Ancak, o zamandan beri regresyon bandına geri döndü ve şu anda 290 milyar dolar civarında.

Her Kripto Pazar Döngüsünün Boyutlanması Geri Dönüyor

Toplam piyasa değeri ile regresyon bandının zaman içindeki en düşük noktası arasındaki farkı çizmek, zirve seviyelerinin her piyasa döngüsünde azaldığını göstermektedir. Bu, zaman içinde azalan getiriler teorisini destekler.

Bu davranışın devam ettiği varsayılarak, bir sonraki büyük boğa koşusu için potansiyel bir tepe seviyesini regresyon bandının üzerine yansıtabiliriz. Bir örnek olarak, Cowen bunu 2022'de yansıtıyor, ancak elbette, eğer olursa, bundan daha önce veya daha sonra olabilir.

Bunun potansiyel sonucu, bir sonraki baloncunun zirvesinde yaklaşık 10 trilyon dolarlık bir toplam kripto para piyasası sınırı olacaktır. Bu senaryoda piyasa değeri, tırmanışa başlamadan önce bir süre regresyon bandında salınacaktır.

100 Trilyon Dolar mı?

Ah evet, PlanB’ın hisse senedi akışı (S2F) modeline göre, sadece Bitcoin piyasa değerinin 100 trilyon dolara çıkacağı tahmin ediliyor. Cowen’ın tüm kripto piyasası için 10 Trilyon dolarlık piyasa değeri zirvesi, bu tahmine karşı bu kadar etkileyici gelmiyor.

Tabii ki, 100 trilyon dolarlık Bitcoin için gelecekte hala bir yol. S2F modelinde öngörülen fiyat artışları, arzın zaman içindeki yapay sınırlaması nedeniyle gerçekleşmektedir. Bir sonraki yarılanma bu yıl Mayıs ayında gerçekleşecek.

Ancak, 100 trilyon dolarlık projeksiyonun bundan sonraki iki yarılanmaya kadar veya 2028'de bir zamana kadar olması gerekmiyor. Şu an için, 2022 yılına kadar 10 trilyon dolarlık bir piyasa değeri yapmak zorunda kalacak.

Mevcut Bitcoin hakimiyet seviyelerinde, 10 trilyon dolarlık toplam kripto para piyasası değeri 330.000 dolar civarında bir BTC fiyatı sunuyor, bu yüzden sabırsızlanıyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ