İsviçreli kripto yatırım şirketi 21Shares, yatırımcılara en büyük kripto para birimleri olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum'a (ETH) erişim sağlayan iki yeni borsada işlem gören ürünü (ETP) piyasaya sürdü.

21Shares, İki Yeni ETP

İsviçreli kripto yatırım şirketi 21Shares, yatırımcılara en büyük kripto para birimleri olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum'a (ETH) erişim sağlayan iki yeni borsada işlem gören ürünü (ETP) piyasaya sürdü. Dijital varlıkları ABD doları (USD) karşısında yeniden dengeleyerek oynaklığı azaltmak için yeni ETP'ler piyasaya sürüldü.

JUST IN: 21Shares bugün S&P Risk Kontrollü #Bitcoin ve #Ethereum Endeks ETP'lerinin İsviçre SIX Borsasında listelendiğini duyurdu.

— Watcher.Guru (@WatcherGuru) 20 Temmuz 2022

 Bunlara 21Shares S&P Risk Kontrollü Bitcoin Endeksi ETP ve 21Shares S&P Risk Kontrollü Ethereum Endeksi ETP denir. İşlem 20 Temmuz 2022'de İsviçre Menkul Kıymetler Borsası'nda başladı. Yeni ürünler piyasaya SPBTC ve SPETH kodları altında girdi.

Finansörlere göre, her iki ETP de dijital varlık piyasasında bu göstergeler yükseldiğinde dinamik yeniden dengeleme veya daha fazla ABD doları varlığının yerleştirilmesi yoluyla elde edilmesi gereken %40'lık bir oynaklık seviyesini hedefliyor.

Ürünler, temel endekse maruziyeti ayarlayarak ve onu fiat para birimleri arasında dinamik olarak dağıtarak riski kontrol eden S&P endekslerinin kıyaslamalarını tekrarlamayı amaçlıyor.

21Shares'teki ETP Ürün Direktörü Arthur Krause, yeni ETP'lerin genel orta düzeyde oynaklık hedefine ulaşmak için tasarlandığını vurguladı.

S&P Dow Jones Endekslerinin Baş İnovasyon Sorumlusu Sharon Liebowitz, firmanın son yıllarda kripto ile yoğun bir şekilde ilgilendiğini ve SPBTC ve SPETH'in kripto piyasasının altında yatan sorunları ele almayı amaçlayan endekslere örnek olduğunu belirtti.

Daha önce, 21Shares harika bir değişim ürününün piyasaya sürülmesinden bahsetmişti. Firma, Bitcoin ve Altın ile bağlantılı ilk birleşik ETP'yi duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ