Nasdaq Stockholm, 21Shares'in ilk iki fiziksel destekli borsada işlem gören tahvillerini ETN'ler İsveç ticaret platformunda listelediğini duyurdu.

Nasdaq Stockholm, 21Shares'in ilk iki fiziksel destekli borsada işlem gören tahvillerini ETN'ler İsveç ticaret platformunda listelediğini duyurdu. Altta yatan varlıklar olarak Bitcoin ve Ether ile, listelenen iki araç, ETN'ler için yeni bir segmenti temsil ediyor - büyük bir borsada temel bir hisse senedi ve işlem endeksini izleyen bir tür teminatsız borç güvenliği.

 

Yeni ETN'ler, Yatırımcılara Kripto Para Birimlerindeki Yatırım Fırsatlarına Erişim Sağlayacak

Duyuruya göre, yeni ETN'ler yatırımcılara Bitcoin ve Ether gibi kripto para birimlerinde yatırım fırsatlarına erişim sağlayacak. Nasdaq'ta borsada işlem gören ürünlerin Avrupa Başkanı Helena Wedin, borsada işlem gören senetlerin, düzenlenmiş bir pazarın şeffaflığını korurken geleneksel olmayan varlıklara yatırım yapmasına izin verdiğini söylüyor. “İlk ihraççı olarak 21Shares ile Nasdaq Stockholm'de bu yeni segmenti başlatmaktan mutluluk duyuyoruz” diye ekliyor. Basın açıklamasına göre, çoğu geleneksel banka ve broker, yatırımcıların Nasdaq Stockholm'de listelenen tüm ETN'lerin ticaretini yapmasına izin veriyor.

 

Kripto Para Birimleri Kurumsal Yatırımda Bir Artışa Tanık Oldu.

Kripto para piyasası, önceki yıl boyunca değerlemede önemli bir artış yaşadı. Son zamanlardaki bazı fiyat düşüşlerine rağmen, kripto para birimlerine ilgi yüksek olmaya devam ediyor. Bu sürekli ilginin bir nedeni, piyasaya kurumsal yatırımın artması olasılığı olabilir. Kripto para birimlerine kurumsal yatırım arttıkça, muhtemelen ETN'ler gibi daha fazla ürünün düzenlenmiş borsalarda listelendiğini göreceğiz. Daha önce bildirildiği gibi VanEck, Deutsche Boerse'nin Xetra'sında Solana ve Polkadot ETN'leri tanıttı.

Nasdaq Stockholm'de fiziksel olarak desteklenen iki borsada işlem gören tahvilin  ETN listelenmesi, kripto para birimlerine yatırım yapmakla ilgilenen ancak düzenlemeye tabi olmayan borsalarda bunu yapmaktan çekinmeyen yatırımcılara yeni olanaklar sunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ