Bitcoin fiyatı aylar sonra ilk kez 50.000 dolara ulaştıktan sonra bir nefes alsa bile, seçili altcoinlerin daha da yükselmesi muhtemel.

Bitcoin (BTC), 15 Mayıs'tan bu yana ilk kez bugün 50.000 dolarda psikolojik engelin üzerine çıktı. Son birkaç gündeki keskin ralli, birçok kişinin boğa koşusunun yeniden başlamasını beklemesiyle birlikte hissi yükselişe geçirdi.

Morgan Creek Digital'in kurucu ortağı Anthony Pompliano Pazartesi günü CNBC'ye verdiği demeçte, Bitcoin'in 2017'de görülene benzer bir yükseliş yapabileceğini söyledi.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, aşırı açgözlülüğü gösteren 79'a yükseldi. Sadece bir ay önce, gösterge 22'de aşırı korku okumasını gösteriyordu. Bu, duygunun birkaç gün içinde nasıl tamamen değiştiğini gösteriyor.

Öte yandan 22 Ağustos'ta PayPal, Birleşik Krallık sakinlerine kripto para birimi hizmetleri sağlayacağını duyurdu. Bu adım, PayPal'ın Birleşik Krallık'ta 2 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğu için dijital varlıkların penetrasyonunu artırıyor.

Bitcoin ve altcoinler yükselişlerine devam edecek mi yoksa kâr alımı başlayacak mı? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, son birkaç gündür yükselen bir kama modeli içinde işlem görüyor. Boğalar 22 Ağustos'ta 48.000 $ seviyesini destek olmak için çevirdi ve fiyatı bugün 50.000$'da psikolojik seviyenin üzerine itti.

BTC/USDT çifti şimdi, ayıların sert bir direnç oluşturabileceği kamanın direnç çizgisine yükselebilir. Fiyat bu dirençten aşağı dönerse, parite kamanın destek hattına düşebilir.

Bu boğalar için önemli bir seviye çünkü eğer kırılırsa parite 42.451.67 dolara daha derin bir düzeltmeye başlayabilir.

Aksine, alıcılar fiyatı kamanın üzerine çıkarsa, yükseliş momentumu artabilir ve parite 58.000 ila 60.000 dolarlık direnç bölgesine yükselebilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki göreceli güç endeksi (RSI), boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

ETH/USDT

Ayılar, Ether'in (ETH) yükselişini 21 Ağustos'ta 3.335 dolarda genel dirençte durdurmaya çalıştı, ancak boğalar fiyatın 3.200 doların altında kalmasına izin vermedi. Bu, duyarlılığın yükselişini sürdürdüğünü ve traderların küçük düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

Boğalar şu anda fiyatı 3.335 dolarda genel direncin üzerinde tutmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, ETH/USDT çifti yükseliş trendine devam edebilir ve 3.670 dolara ve ardından psikolojik seviyeye 4.000 dolara yükselebilir.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden düşerse parite 3.000 $'a düşebilir. Bu seviye devam ederse, parite birkaç gün daha 3.000 ila 3.335 dolar arasında konsolide edebilir.

3.000 doların altında bir düşüş ve kapanış, boğaların kontrolünü kaybettiğinin ilk işareti olacak. Bu, fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamaya (2,547 $) düşürerek long pozisyonların tasfisine neden olabilir.

ADA/USDT

Cardano (ADA) son birkaç gündür güçlü bir yükseliş trendi içinde. Boğalar, 20 ve 21 Ağustos'ta bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,47 $'a yakın bir yerde tereddüt ettikten sonra, 22 Ağustos'ta ralliye devam etti.

Artan yöndeki bir sonraki hedef, psikolojik engel 3 dolardır. Dikey ralliler nadiren sürdürülebilir, bu nedenle ADA/USDT çifti 3 dolar civarında küçük bir konsolidasyon veya düzeltmeye girebilir.

Boğalar bir sonraki geri çekilme sırasında 2,47 doları desteğe çevirebilirse, bu güç sinyali verecektir. Bu, yükseliş trendinin yeniden başlaması olasılığını artıracaktır. Yukarı yönde bir sonraki hedef 3,50 dolar.

Tersine, ayılar batar ve fiyatı 2,47 doların altında tutarsa, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterecektir.

BNB/USDT

Binance Coin (BNB), 20 Ağustos'ta 433 dolardan genel direncin üzerine çıkarak yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösterdi. Ayılar 22 Ağustos'ta fiyatı koparma seviyesinin altına çekmeye ve agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalıştı ancak başarısız oldu.

Boğalar bugün alımlarına devam etti ve fiyatı 460 dolardan küçük direncin üzerine çıkardı. BNB/USDT çifti 520 dolarda küçük bir dirençle karşılaşabilir ancak boğalar bu engeli aşarsa bir sonraki durak 600 dolar olabilir.

Aşağı inerken, izlenmesi gereken kritik seviye 433 dolar. Bu seviye devam ederse, trend boğaları desteklemeye devam edecek. İlk zayıflık işareti bir kırılma ve 433 doların altında kapanış olacak. Böyle bir hareket, arzın talebi aştığını gösterecektir.

XRP/USDT

Ayılar, 21 Ağustos'ta XRP'nin 1,28 dolarda toparlanmasını durdurmaya çalıştı ancak 22 Ağustos'taki sığ düzeltme, boğaların pozisyonlarını aceleyle kapatmadığını gösteriyor. Boğalar şimdi fiyatı 1.35 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, XRP/USDT çifti ivme kazanabilir ve bir sonraki sert dirence 1,66 dolarda toplanabilir. Ayılar Mayıs ayında bu direnci agresif bir şekilde savunmuştu, bu nedenle parite yine yakınında küçük bir düzeltme veya konsolidasyona tanık olabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 1,35 dolardan düşerse, parite 1,07 dolara düşebilir. Bu destekten bir sıçrama, pariteyi birkaç gün daha iki seviye arasında tutabilir. Fiyat düşerse ve 1,07 doların altında kalırsa, eğilim ayılar lehine dönebilir.

DOGE/USDT

Dogecoin'in (DOGE) kırılma seviyesinden 0.29 $'dan toparlanması, 20 Ağustos'ta 0.33 $'dan duvara çarptı. Bu, ayıların pes etmediğini ve toparlanmayı durdurmaya çalıştıklarını gösteriyor. Fiyat şu anda 0.29 $'daki kırılma seviyesi ile 0.35 $'daki genel direnç arasında sıkışmış durumda.

Artan 20 günlük üstel hareketli ortalama (0,28 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat birkaç gün daha 0,29 doların üzerinde kalırsa, alıcılar DOGE/USDT çiftini 0,35 doların üzerine çıkararak tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar.

Başarılı olurlarsa, parite bir sonraki hedef hedefe doğru yolculuğuna 0,45 dolardan başlayabilir. Bu seviye yine boğalar için zorlu bir meydan okuma oluşturabilir. Fiyat kayarsa ve 0,29 doların altında kalırsa, eğilim zayıflığı gösterecektir.

DOT/USDT

Polkadot (DOT), son üç gündür 28.60 dolar seviyesinde sert bir dirençle karşı karşıya. Boğalar, 21 Ağustos'ta fiyatı direncin üzerine çıkarsa da, daha yüksek seviyeleri sürdüremediler.

22 Ağustos mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Engeli 28.60 dolardan aşmak için bir girişimde daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, DOT/USDT çifti V şeklinde bir dip tamamlayacak. Bu kurulumun desen hedefi 46,83 dolar.

Fiyat mevcut seviyeden düşerse, parite 20 günlük EMA'ya (23.40 $) düşebilir. Bu seviyeden güçlü bir toparlanma, duyarlılığın pozitif kalmaya devam ettiğini gösterecek. Boğalar daha sonra fiyatı 28.60 doların üzerine çıkarmaya çalışacak ve yeni bir yükseliş trendi başlatacak.

Öte yandan, 20 günlük EMA'nın altına bir kırılma, paritenin birkaç gün daha fiyat aralığına bağlı kalabileceğini gösterecektir.

SOL/USDT

Solana (SOL) 21 Ağustos'ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 82 $'a ulaştı ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Bu, trader'ların son birkaç gündeki keskin yükselişin ardından kar alımı yaptığını gösteriyor.

Aşağı yönde ilk destek 68 dolar. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. Fiyatı 82 doların üzerine çıkarsa, SOL/USDT çifti 100 dolara yükselebilir.

Alternatif olarak, 68 dolardaki destek kırılırsa parite, kırılma seviyesini 58.38 dolarda yeniden test edebilir. Boğalar bu seviyeyi desteğe çevirirse, parite yukarı hareketi sürdürmeye çalışmadan önce kazançlarını birkaç gün konsolide edebilir. Bununla birlikte, ayılar fiyatı 58,38 doların altına çekerse, trendde olası bir değişiklik önerecektir.

UNI/USDT

Uniswap (UNI), 21 Ağustos'ta genel dirençten 30 dolardan geri döndü ve bu, ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Satıcılar 22 Ağustos'ta fiyatı 20 günlük EMA'nın (27.11 $) altına çekmeye çalışsa da boğaların başka planları vardı.

UNI/USDT paritesi, 20 günlük EMA'dan tekrar toparlandı ve hissiyatın olumlu olduğunu ve boğaların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü gösteriyor. Boğalar şimdi fiyatı tekrar 30 ila 31,25 dolar genel direnç bölgesinin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, parite 37 dolara ve ardından 45 dolara ulaşabilecek yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Aksine, fiyat genel bölgeden düşerse ve 20 günlük EMA'nın altına düşerse parite 23.45 $'a düşebilir.

Bu seviyeden bir sıçrama, pariteyi birkaç gün daha 23.45 ile 30 dolar arasında tutabilir.

BCH/USDT

Ayılar bölgeyi 700 $ ile 714,76 $ arasında savunmaya çalışıyor ancak olumlu işaret, boğaların baskı altında bükülmediği ve 20 günlük EMA'ya (630 $) düşüşlerde Bitcoin Cash (BCH) satın alıyor olması.

Alıcılar fiyatı 714,76 doların üzerine çıkarsa, BCH/USDT çifti 806,87 dolara ve ardından 864,28 dolara yükselebilir. Bu bölge muhtemelen sert bir direnç görevi görecek ancak boğalar fazla zeminden vazgeçmezse, 864,28 doların üzerinde bir kırılma olasılığı artar.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya 714,76 dolardan düşerse, ayılar çifti tekrar 20 günlük EMA'nın altına düşürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, parite 50 günlük SMA'ya (541 $) düşebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ