Bitcoin, 24 Eylül'de yükseliş trendinden yükseldi ve o zamandan beri 10.800 dolarlık dirence yakın konsolide oluyor.

28 Eylül Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Yeni Bir Yükseliş Başlatacak mı?

Bitcoin, 24 Eylül'de yükseliş trendinden yükseldi ve o zamandan beri 10.800 dolarlık dirence yakın konsolide oluyor. Bu, ayıların rahatlama rallisini mevcut seviyelerde durdurmaya çalıştığını, ancak boğaların fiyatın 10.500 doların altına düşmesine izin vermediğini gösteriyor.

Genellikle, bir dirence yakın sıkı konsolidasyon, kısa vadeli boğaların daha yüksek seviyeler bekledikleri için pozisyonlarını kapatmak için acele etmediklerini gösterir. 10.800 $'ın üzerindeki bir kapanış 11.178 $'a geçebilir, ancak ayıların bu seviyeyi savunması bekleniyor.

Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen altındaki göreli güç endeksi, arz ve talep arasında bir denge olduğunu göstermektedir.

11.178 $'lık bir kırılma, avantajı boğalar lehine çevirebilir ve 12.460 $'a doğru bir hareketle sonuçlanabilir. Tersine, BTC / USD kuru 9,835 $'ın altına düşerse, ayılar komutayı ellerine alacak.

4 saatlik grafik, paritenin yükseliş trendinden gelen yükselişin ardından bir bayrak formasyonu oluşturduğunu gösteriyor. Bu kurulumun kırılması, 11.178 $'lık genel direncin yükselme olasılığını artıracak.

RSI, 50'ye yakın destek alıyor ve hareketli ortalamalar, boğalar için hafif bir avantaj sağlayan bir yükseliş geçişini tamamladı.

Bununla birlikte, boğaların fiyatı 10.824 $'ın üzerine çıkarmadaki başarısızlığı muhtemelen kar alımını çekecek ve ayılar kuru 10.558 $'ın altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, yükseliş trendi kırılma tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ