2gather Bitcoin'de dahil olmak üzere 7 kripto para birimini destekliyor.

2gather, Kullanıcıların Kripto Para Harcamalarını Sağlayan Ön Ödemeli Visa Kartını Başlatıyor

2gather, kullanıcıların kripto para birimleri harcamasını sağlayan ön ödemeli Visa banka kartını başlatıyor.

Bir duyuruda 2gather, müşterinin tamamının kartı Euro ya da aşağıdaki yedi kripto para biriminden herhangi biriyle ödeme yapmak için kullanabileceği belirtildi: Bitcoin (BTC), Eter (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH), EOS, Stellar (XLM ) ve Litecoin (LTC). 2gather, kripto paraları anında geleneksel para birimine dönüştürüyor.

Şirket, kartın doğrudan kripto para birimleri ile ödeme yapmanın getirdiği engellere değineceğini söyledi. “Şu anda, kripto para harcamak, alım satım yapmak, kişisel anahtarlar ve çok fazla beklemeyi içeren uzun ve zor bir süreç” dedi.

Know Your Customer (KYC) prosedürlerini geçen tüm kullanıcılar, bakiyelerini, kripto para alım satım yapmalarını bir Android ve iOS mobil uygulamasında da yönetebilirler. Firma, alımların “döviz fiyatlarında bir artış olmadığını” belirtti.

İspanya'da gerçekleşen beta lansmanının ardından, şirket şu anda Avrupa genelinde genişliyor. Hizmetin gelmesi için kesin bir tarih belirtmemiş olsa da, kullanıcıların uygulamayı lansmanın ardından indirebilecekleri söylendi.

Şirket, 27 Mart'tan itibaren, kendi uygulaması olan "2GT" token'in 5 milyon Euro (5.65 milyon $) artırmayı amaçlayan bir satış öncesi planını da planlıyor. Tüm AB vatandaşlarının katılabileceğini belirtti.

2gather CEO'su Ramón Ferraz, “Bugüne dek, kripto ile ana pazarı birbirine bağlayan tüketiciye ait, somut bir uygulama olmamıştır” dedi. “Kripto alanındaki ilk şirketlerden biriyken, zaten bitmiş bir ürünle token satışını başlatmaktan gurur duyuyoruz.”

2016 yılında kurulan Madrid merkezli 2gether, KPMG ve A.T. Kearney, büyük veri ve Blokchain gibi teknolojileri kullanarak “müşterilerin kişisel ekonomilerini önemli ölçüde iyileştirme” görevini üstlenmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ