HSBC, The Sandbox'ta metaverse ilk hamlesinde spor ve oyun hayranlarıyla etkileşim kurmak için geliştireceğini söylediği bir arsa satın aldı.

 HSBC, The Sandbox'ta metaverse ilk hamlesinde spor ve oyun hayranlarıyla etkileşim kurmak için geliştireceğini söylediği bir arsa satın aldı. Banka, gelişmekte olan platformlar aracılığıyla yeni deneyimler yaratma konusunda büyük bir potansiyel gördüğünü iddia ediyor ve yenilikçi marka deneyimleri yaratma sözü verdi.

Dünyanın en büyük bankalarından biri metaverse'e geliyor. 3 trilyon dolara yakın varlığa sahip bir banka olan HSBC, The Sandbox metaverse platformunda bir arsa satın almaya ve yeni ve mevcut müşteriler için daha iyi deneyimler sağlamaya çalışırken oyun ve spor hayranlarıyla etkileşim kurmak için kullanmaya hazırlanıyor.

Hareketi açıklayan The Sandbox, küresel finansal hizmetler ve spor topluluklarıyla etkileşim kurmak için bir dizi fırsat getireceğini iddia etti.

The Sandbox, beraberindeki bir blog yazısında, Fransa'nın BNP Paribas'ından sonra Avrupa'nın en büyük ikinci bankası olan HSBC'nin, metaverse'inde “spor, e-spor ve bunlarla bağlantı kurmak için geliştirilecek olan bir arsa satın alacağını açıkladı. "

Şunları ekledi:

Tüketici benimsemesi merkezi olmayan ve oyunlaştırılmış teklifler yoluyla meta veri tabanında daha sağlam deneyimler gerektirdiğinden, anlaşma diğer küresel kurumların Web3'te yenilik yapmaya devam etmelerinin kapısını açıyor.

HSBC, metaverse girişimi aracılığıyla sunmayı planladığı şey hakkında çok fazla ayrıntı açıklamadı ve The Sandbox, zamanı geldiğinde daha fazla ayrıntı ortaya çıkaracağını söyledi.

Hareket halindeyken yaptığı yorumda, bankanın Asya-Pasifik bölgesi Pazarlama Müdürü Suresh Balaji, metaverse'i “insanların artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve genişletilmiş gerçeklik gibi sürükleyici teknolojileri kullanarak İnternet'in yeni nesli Web3'ü nasıl deneyimleyecekleri” olarak tanımladı. ”

Ekledi:

HSBC'de, mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz ve hizmet verdiğimiz topluluklar için bir fırsatlar dünyası açarak, gelişmekte olan platformlar aracılığıyla yeni deneyimler yaratma konusunda büyük bir potansiyel görüyoruz.

Balaji ayrıca ortaklığın bankanın yeni ve mevcut müşterileri için yenilikçi marka deneyimleri yaratmasına olanak sağlayacağını iddia etti. “Eğitici, kapsayıcı ve erişilebilir deneyimler yaratmak” için spor ortakları, marka elçileri ve The Sandbox'ın arkasındaki firma olan Animoca Brands ile birlikte çalışacak.

Metaverse ana akım bir fenomen haline geldiğinden Sandbox son derece popüler hale geldi. Adidas, Gucci, Ubisoft, Warner Music Group, The Walking Dead, Snoop Dogg, Atari ve Steve Aoki dahil olmak üzere 200'den fazla marka ve kuruluşla zaten ortaklık kurdu.

HSBC, bu ortaklara “Web3 kültürünü benimsemek, eğlence, oyun ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik aracılığıyla kullanıcılarla bağlantı kurmak için katılıyor. The Sandbox'ın kurucu ortağı Sebastien Borget, bunun Web3'ün daha geniş bir şekilde benimsenmesinin ve marka deneyimlerini ve bu yeni ekosisteme katılımı yönlendiren kurumlar tarafından meta-verinin başlangıcı olduğuna inanıyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ