Geniş çapta takip edilen üç kripto analisti, Bitcoin'in (BTC) muhtemelen parabolik bir dalgalanma için hazırlandığına dair benzer görüşlere sahip.

Geniş çapta takip edilen üç kripto analisti, Bitcoin'in (BTC) muhtemelen parabolik bir dalgalanma için hazırlandığına dair benzer görüşlere sahip.

Bitcoin yükseliş sinyalleri veriyor

Kripto stratejisti Michaël van de Poppe, 656.700 Twitter takipçisine Bitcoin'in haftalık grafikte yükseliş sinyalleri verdiğini söyledi.

Analiste göre Bitcoin, 30.000 dolarlık temel psikolojik dirençten geri çekilmesine rağmen haftalık zaman diliminde iki önemli teknik göstergenin üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

“Bitcoin yukarı doğru kırılıyor ve 27.600 doları test ediyor. İyi işaretler bunlar. Haftalık zaman dilimi: 200 hareketli ortalama ve üstel hareketli ortalama tutma. Sanırım buradan 38.000-42.000 $'a doğru ilerliyoruz."

BTC için iyimserlik

Bu arada, diğer kripto analisti Kaleo da Bitcoin konusunda iyimser.

En iyi traderlardan biri olan Kaleo, 587.400 Twitter takipçisine, Bitcoin'in yaklaşık 27.000 $'lık desteği geri almayı başardıktan sonra 40.000 $'a giden yeni yıllık zirvelere doğru hareket etmeye başladığını düşündüğünü söyledi.

“Bu düşüşün / geri kazanmanın hayranıyım. Bunu, potansiyel olarak yüksek seviyelere geri dönüş için oldukça sağlam bir risk/ödül long odaklı kurulumu olarak görün. Ve evet, 40.000 dolar hala bir mıknatıs gibi bizi çekiyor.”

Sektörde 2018 Bitcoin dibini tahmin etmesiyle bilinen Bluntz, aynı zamanda BTC’nin 30.000 dolardan düzeltme hareketinin muhtemelen sona erdiğine ve BTC'nin yükseliş trendini sürdürmeye hazır göründüğüne inanıyor.

“Cuma günkü tersine dönüşün ardından BTC için günlük olarak bazı güzel takip mumları almaya başlıyor. Bu, üç dalgalı bir ABC düşüşüyse, o zaman potansiyel olarak yeni zirveler masada. Pek çok kişi şimdi daha fazla olumsuzluk beklerken, duyarlılık burada tersine dönmüş gibi görünüyor.”

Yazım sırasında, BTC 27.072 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ