30 milyon dolar değerinde Tether hacklendi

Websitesinde yayınlanan bir gönderiye göre, 30 milyon dolar değerinde Tether (USDT) hacklenerek çalındı.Bu önemli ve büyük kayıp resmi olmayan bir Bitcoin hesabına gönderildikten sonra farkedildi. Tehter yetkilileri ilerleyen zamanda olası bir senaryoyu tekrar yaşamamak için tedbirleri almaya başladı. Yapılan açıklama ise şu şekilde;

"Dün, kötü niyetli bir saldırganın hareketi ile fonların Tether hazine cüzdanından uygunsuz bir şekilde çalındığını keşfettik. Ekosistemin aksamasını önlemek için, derhal harekete geçilmelidir. "

Siteden yapılan açıklamada ayrıca, tüm Tether cüzdan servislerinin kesilmesi nedeniyle ilgili ayrıntılı bir soruşturma yapılmasına kadar işlemlerin askıya alındığını söylüyor. Ayrıca, Tether, saldırganın herhangi bir cüzdan içine para aktarmasını önlemek için Omni Core'un yeni bir sürümünü çatallanma kullanarak işleme alacak. Tether, tüm kullanıcıları hemen Omni Core'un yeni ve korumalı sürüme geçmesi için teşvik ediyor. Tether, hack ile çalınan coinleri paraları geri almanın yollarını aramaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ