Büyük bir yatırımcı bir cüzdan hackinde 30 milyon dolar kaybettiğini iddia ettikten sonra Altcoin Bitcoin Cash (BCH) yoğun spekülasyon konusu oldu.

30 Milyon Dolarlık Hack’in Ardından Bu Altcoin Yavaş Ölüm Riskiyle Karşı Karşıya

Büyük bir yatırımcı bir cüzdan hackinde 30 milyon dolar kaybettiğini iddia ettikten sonra Altcoin Bitcoin Cash (BCH) yoğun spekülasyon konusu oldu.

22 Şubat'tan silinmiş bir Reddit gönderisinde, Dreamhost kurucusu Josh Jones gibi görünen yatırımcı, saldırganın kendisinden 14.4 milyon dolar değerinde 1.500 Bitcoin (BTC) çaldığını söyledi.

Hacker 45 Milyon Dolar Çaldı

Hack, Jones’un SIM kartının ele geçirilmesi şeklinde geldi. Şimdiye kadar, bunun “SIM takas” olarak adlandırılıp aktarılmadığını ya da fonların başka yollarla komuta edilip edilmediğini doğrulamamıştır.

Silinen gönderide Jones, BCH madencilerine işlemleri doğrulamamaları çağrısında bulundu. O yazdı:

“Yalnızca 3 onay vardı, herhangi bir madenci / topluluk bir şekilde yardımcı olabilirse, özel anahtarları aldım. Yardım yardım yardım .. Açıkçası büyük ödül söz konusu ”

Olaylar hakkında yorum yapan kripto varlık fonu Primitive Ventures'ın kurucu ortağı Dovey Wan, etkinin Jones'un kendisinin çok ötesine geçeceği konusunda uyardı.

Bir dizi tweet'te Wan, Jones'u akıllı telefonundan erişilebilen bir cüzdanda bu kadar büyük miktarda kripto para birimini tuttuğu için eleştiren Reddit postasını yeniden üretti. Saldırıyı “gerçekten acımasız” olarak nitelendirdi.

Wan: BCH Draması “Yavaş öLüm” İle Sonuçlanacak

Daha sonra Wan, hacker'ın çalınan fonları böldüğünü ve muhtemelen kökenlerini gizlemek ve borsalarda satılmasını kolaylaştırmak amacıyla eklediğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin Cash, ömrü boyunca 2018'de başka bir altcoin, Bitcoin SV (BSV) yaratılmasıyla sonuçlanan hard fork da dahil olmak üzere çeşitli çekişmeli olaylar yaşamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ