Güney Kore'deki kripto borsalarının 24 Eylül'den sonra çalışamayacakları takdirde hizmetlerinin kapatılacağını duyurmaları için Cuma günü zaman doldu.

Güney Kore'deki kripto borsalarının 24 Eylül'den sonra çalışamayacakları takdirde hizmetlerinin kapatılacağını duyurmaları için Cuma günü zaman doldu.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Korea Herald'ın haberine göre, kripto para borsalarının 24 Eylül'den sonra hizmet vermeyecekleri takdirde hizmetlerini kapatacaklarını duyurmaları için süre doldu ve Güney Kore'deki birçok kripto para borsasının kaderini belirleyecek kritik bir döneme işaret ediyor. Yeni düzenleyici revizyonun, birkaç kripto işletmesinin kapanmasına mal olması bekleniyor.

 30'dan Fazla Kripto Para Borsasının Hizmet Kapatma Bildirimi Vermesi  Bekleniyordu

Sektör kaynaklarına göre, 24 borsa Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemine başvurmadığı ve hatta on tanesi sertifika alamadığından, 30'dan fazla kripto borsasının Cuma günü sonuna kadar hizmet kapatma bildirimi vermesi bekleniyordu. Cuma günü itibariyle, Güney Kore'de tanımlanan 66 borsadan sadece 28'inde, herhangi bir güvenlik ihlalini proaktif olarak sınırlamak için yetkililer tarafından tasarlanmış uygun sistem bulunuyor. Güney Kore, en başından beri kripto düzenlemelerinin zirvesinde olan birkaç ülke arasında yer aldı.

 Kara Para Aklama Karşıtı Yasa, Kriptonun Yerel Bankalarla Ortaklıklar Kurmasını Gerektiriyor

Geçen ay, Finansal Hizmetler Komisyonu, askıya alınmayı bekleyen kripto borsalarının kapanmalarından en az bir hafta önce bir duyuru yapmalarını ve program ve geri ödeme yöntemleri gibi ayrıntılı bilgiler sunmalarını tavsiye etti.  24 Eylül'den sonra, Belirli Finansal İşlem Bilgilerini Raporlama ve Kullanma Yasası'nın altı aylık ödemesiz süresinin sona ereceği bir dizi kapanış bekleniyor. Kara para aklamayı önleme yasası, kripto borsalarının 24 Eylül'e kadar ISMS ile donatılmasını ve yerel bankalarla ortaklıklar kurmasını gerektiriyor. Hem BGYS hem de gerçek isimli bir banka hesabı sistemi bulunan kara para aklama karşıtı kuruluş.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ