Bitcoin 30.000 dolardan işlem görüyor ve diğer kriptolar kan kaybediyor, ancak deneyimli bir uzman yatırımcıya göre, ayı piyasasına daha yeni başlıyoruz.

37 Yaşındaki Ticaret Gazisi, Dot-com ve 2008 Çöküşlerinden Daha Kötü Bir Ayı Piyasasına Gidiyoruz, Diyor

Bitcoin 30.000 dolardan işlem görüyor ve diğer kriptolar kan kaybediyor, ancak deneyimli bir uzman yatırımcıya  göre, ayı piyasasına daha yeni başlıyoruz. Hem dot-com hem de '08 finansal çöküşlerini yenen yatırımcı, piyasayı nasıl yeneceğinin yanı sıra patlamak üzere olduğunu belirtmek için dikkat etme sinyali verdi.

Piyasa şu anda enkazda gibi mi hissediyor? Eh, daha yeni başlıyoruz ve borsada kırk yıla yakın deneyime sahip uzman bir yatırımcıya göre daha da kötüye gidecek. Dot-com'dan ve 2008 konut krizlerinden yara almadan kurtulan David Wright, piyasayı yenmek isteyen herhangi bir yatırımcı için de bazı tavsiyelerde bulundu.

Business Insider ile yaptığı röportajda Wright şunları iddia etti:

Hayatımın en derin ayı piyasası olma potansiyeline sahip olanın erken aşamalarındayız. Piyasa açıkça düşmeye devam ediyor. Bu sadece ikinci vuruş. Gelecek çok şey var.

Wright, 1987 yılında kurduğu ve merkezi California, Santa Monica'da bulunan Sierra Investment Management şirketinin kurucusudur. Bugün Wright, dünyanın her yerinden yüksek net değerli müşteriler için 10 milyar dolarlık varlık yönetiyor.

Ayı piyasasını alt etmek söz konusu olduğunda, çok az kişi Wright'tan daha iyi olduğunu iddia edebilir. Yaklaşık kırk yıldır borsada olan 78 yaşındaki tecrübeli oyuncu, yakın tarihin en kötü finansal düşüşlerinden bazılarını yaşıyordu.

Büyük Buhran'dan bu yana yaşanan en kötü piyasa paniği olarak nitelendirilen ve yüz milyarlarca dolar dumana karışan 2008 konut krizi patladığında, zarar görmeden çıkmayı başardı. Onun Sierra Tactical All Asset Fund, ortalama bir hedge fonunun değerinin yüzde 18'ini kaybettiği bir zamanda neredeyse hiçbir şey kaybetmedi, bu endüstri için kaydedilen tarihteki en kötü performans.

Ardından 2020 COVID-19 sarsıntısı geldi ve bir kez daha tüm dünyadaki finans devleri kan ağladı. Wright bir kez daha neredeyse zarar görmeden çıktı ve Bloomberg fonunun emsallerinin yüzde 91'inden daha iyi performans gösterdiğini söyledi. Tecrübeli kişi ayrıca, 1.2 milyar dolarlık Webvan ve Pets.com gibi teknoloji devleri yere düştüğünde, dot-com çöküşü sırasında fonlarından hiçbirinin para kaybetmediğini söylüyor.

Acemi kripto yatırımcıları için Wright'ın onlara bazı tavsiyeleri var:

En büyük beş holdinginize bakın ve onları durdurun. Gerçekten disiplinli olmak ve bir hisse senedi belirli bir seviyenin altına düşerse kayıpları en aza indirmek için satmak önemlidir.

Ve tıpkı başka bir üst düzey yatırımcı Paul Tudor Jones'un daha önce belirttiği gibi, Wright nakitin kral olduğunda ısrar ediyor. Yatırımcılar para çekmekten asla korkmamalıdır.

Kripto hakkında şüpheye düştüğünüzde, kriptonuzun yarısını satın. Daha da düşerse bir dahi gibi hissedeceksiniz, ancak yükselirse bir dahi gibi hissedeceksiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ