Bitcoin, geçen hafta görülen düşük seviyelerden bu yana güçlü bir toparlanma kaydetti. Önde gelen kripto para birimi, Cumartesi günü 9.750 $'a kadar yükseldi ve geçen hafta sonu en düşük seviyelerden % 13 daha yüksekti.

Bitcoin, geçen hafta görülen düşük seviyelerden bu yana güçlü bir toparlanma kaydetti. Önde gelen kripto para birimi, Cumartesi günü 9.750 $'a kadar yükseldi ve geçen hafta sonu en düşük seviyelerden % 13 daha yüksekti.

Yine de, BTC'nin önümüzdeki haftalarda bir “yüksek şans” olduğunu gösteren ders kitabı teknik göstergeleri var. Bu gözlemi yapan analiste göre, bu Bitcoin'in Mart ayındaki teslimiyet olayından bu yana gördüğü en büyük düzeltme olabilir.

Dikkat: Bitcoin Gelecek 2 Haftada Düşebilir

BTC, geçen haftanın düzeltmesi düşük seviyelerinden bu yana güçlü bir şekilde sıçrayabilir, ancak varlığın haftalık çizelgesi yaklaşmakta olan bir düzeltmeyi gösteren dört ders kitabı sinyali yazdırıyor. Üst düzey bir analist yakın zamanda şu sinyalleri paylaştı:

Tom Demark Sıralaması “9” mumu bastı. Zamana dayalı gösterge, bir varlığın eğilimindeki bükülme noktalarının yakınında veya noktasında “9” veya “13” mumu basar. Bu son “9”, son birkaç ay içinde ortaya çıkan Bitcoin rallisine bir son veriyor.

Klinger göstergesi ile fiyat arasında gizli düşüş eğilimleri oluştu.

Stokastik Göreli Güç Endeksi (RSI) Şubat ayından bu yana ilk kez düşüş eğilimi gösterdi.

Bitcoin, geçen hafta “Heikin-Ashi dönen top” desenini oluşturdu ve bu da eğilimin tersine döneceğini gösteriyor.


Birleşmeye ek olarak, Bitfinex’in BTC / USD emir defterinde satış tarafı direnci devam ediyor.

Aşağıda, varlığın düşük 10,000 $ 'ları geçmesine izin vermesi konusunda direnç gösteren sipariş defteri hakimiyet bantları göstergesinin yanı sıra son BTC fiyat hareketlerinin bir grafiği bulunmaktadır.

Çizelge önemlidir, çünkü sipariş defteri verileri önceki BTC rallilerinin tepelerini doğru bir şekilde tahmin etmiştir.


Uzun Vadeli Görünüm Hala Boğa

Bitcoin'in kısa vadede düzeltmesi için durum büyüyor olabilir, ancak bu, 3.700 $ 'lık düşük seviyelerden oluşan yükseliş trendinin sona erdiği anlamına gelmiyor.

BTC Mayıs ayı için fiyat mumunu önemli 9.360 $ seviyesinin üzerinde kapattı.

Bu, “boğalar için inanılmaz derecede önemlidir” çünkü düşük 9.000 dolar, geçtiğimiz yıl boyunca birçok kez BTC için makro direnci olarak hareket etti. Bir analistin aşağıdaki tabloya istinaden belirttiği gibi:

“Yaklaşık 12 ayda 9360'ın üzerinde bir aylık kapanışımız olmadı. Bu seviyeden yapılan reddetmeler 6 bin dolar ve sonunda 3 bin dolarlık testlere yol açtı. ”


 Bitcoin Şubat ayında bu seviyeyi geçemediğinde, fiyatlar 3.700 $'a düştü. Dahası, BTC 2018'de bu seviyeyi reddettiğinde, takip eden on ayda acımasız bir ayı piyasası 3.150 dolara ulaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ